Yazımın yayınlandığı gün pazartesi.  Çok sevmem hafta başlarını; iki günlük hafta sonu rehavetinden sonra yine yeniden çok da sevmediğim bankacılık mesleğimin sıkıcı, monoton temposuna geri dönmek, daha eskilerde, okullu yıllarımda ezber etmeye zorlandığımız dayatma müfredat derslerine zoraki geri dönüş, kısacası pazartesi günlerini çok da sevmem işte..
     Ülke uzunca bir süredir yerel seçim gündemiyle çalkalanmakta; önce partilerin belediye başkan adaylarının belirlenmesi, ardından bu adayların seçim çalışması adına meydanlara, sokaklara inmeleri, tv. kanalları, gazete sayfaları, yazar yorumları. Off.. sıkıldık işte! Çocukluk günlerim, gençliğim ve şimdilerde ömrüm seçim aralarında geldi geçti bitiyor desem çok da abartmış olmam açıkçası.
     Aslında bu yerel seçim sonuçları biz can savunucularını çok yakından ilgilendiriyor, çünkü 5199 sayılı Hayvan Haklarını Koruma Yasası bu bağlamda hemen tüm yetki ve sorumluluğu yerel yönetimlere vermiş, bu nedenle hak savunucuları olarak bizler bağlı bulunduğumuz il, ilçe yönetimleriyle sıklıkla karşı karşıya geliriz. Anlaştığımız, ortak hareket ettiklerimiz yanında ters düştüklerimiz, taleplerimizin karşılığını alamadığımız noktalarda isyan ettiklerimiz de olur ister istemez. 
     Türkiye geneline bakınca Eskişehir yöneticileri, hayvanlarımızın yaşam haklarına saygı göstermede, yaşamalarını kolaylaştırmak adına destek olmakta gerçekten de üst sıralarda. Bunun sağlanmasında ise hayvan severlerin çok eski yıllardan beri örgütlü çalışmasının büyük etkisi vardır. Elbette eksikler çok, onların giderilmesi için de bizlerin çabaları hiç durmaksızın devam ediyor, edecekte.
     Şimdi kentimizdeki yerel seçim sonuçlarına göre göreve başlayacak belediye başkanlarımızla ortak çalışmalara imza atarak yine yeniden sessiz canlarımızın sesleri olmaya, onların haklarını sonuna kadar savunmaya hazırlanıyoruz. Bizlere seçim öncesi verilen sözlerin bihakkın yerine getirilmesinin takipçisi olacağız elbette. Yeter ki niyetler iyi olsun, yürekler soğumamış, vicdanlı olsun. Bizler tüm gücümüzle yasaların sınırları içinde canlarımızla ilgili her türlü destek ve hatta fedakarlığı yapmaya hazırız. Kentimizin üç yerel yönetim başkanımız bunu böyle bilsin.