8 kilometrelik gizemli kanal merak konusu oldu 8 kilometrelik gizemli kanal merak konusu oldu

Afyonkarahisar’da 100 yıldan fazla geçmişe sahip tarihi Uzun Çarşı’da başlatılan restorasyon çalışması sona erdi. Cephe sağlıklaştırma, alt yapı, kaldırım, yol düzenlemesi, ışıklandırma ve peyzaj çalışmaları sonrası çarşı yeni bir yüze kavuştu. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaklaşık 1 yıl önce başlatılan restorasyonun ardından kablo, tabela ve klima kirliliğinin önüne geçildi. Belediye tarafından yürütülen çalışmalar ile esnafların çalışma saatleri dikkate alınarak faaliyetler genelde gece saatlerinde yapıldı. Restorasyonda çarşının yol ve kaldırımları da sil baştan yenilirken, çalışmalar sonrasında çarşı araç trafiğine de kapatıldı.

Çarşı esnaflarından Şükrü Pancar, restorasyon sonrası özellikle müşterilerin geri dönüşlerinin çok iyi olduğunu ifade ederek, tek sorunlarının otopark meselesi olduğunu onu da Afyonkarahisar Belediyesinin kısa sürede çözeceğine inandıklarını ifade etti.
Öte yandan, çarşı yarın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile hizmete açılacak.

Editör: Sakarya Gazetesi