Alaplı dönüşü  taraftarların saldırısına uğrayan  Eskişehirsporlu futbolcular bir ortak açıklama yaparak  “Bu olayı sineye çekmiyoruz ve gerekli adımları atacağız” ifadelerine yer verdi. Takım halinde darp ediklerini belirten futbolcular özetle  şu açıklamayı yaptı: 

Çaresiz savunmasız

“Alaplı müsabakası dönüşü şehir girişine yakın bir noktada 6-7 araba ve 30-40 kişilik kendini bilmez Eskişehirspor taraftarının, Eskişehir girişi Çukurhisar bölgesinde arabaları yolun ortasında ilerlerken önümüzü kesip, zorla otobüse binip kiminin ellerinde beyzbol sopası kiminin elinde kesici aletler ile bütün takım olarak darp edildik. Otobüsün içinde çaresiz ve savunmasız bir şekilde başımıza yüzümüze yumruklar atıldı. Ölümle bile sonuçlanabilecek bir olay yaşadık açıkçası... 

Eskişehirspor'da tehlike kapıda! Eskişehirspor'da tehlike kapıda!

Gerekeni yapacağız

“Personel yönetici ve futbolcular ve hocalar resmen dövüldük. Futbol böyle bir şey değil. Bu sporun ruhuna aykırı ve Sağlık bu hayatta en önemli Tabi ki de bunu bütün Eskişehirspor kulübüne veya taraftarına yüklemiyoruz, bu yaşadığımız çok farklı bir olay ve Eskişehirsporlu futbolcular olarak bu olayı sineye çekmiyoruz ve gerekli adımları atacağımızı sorumlular hakkında gereğini yapacağımızı bilmenizi istiyoruz.” 
 

Kaynak: Haber Merkezi