Büyükşehir’den emeklilere destek çeki Büyükşehir’den emeklilere destek çeki

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın işletmelerin hesaplarını denetlemesi devam ediyor. Uzmanlar, son zamanlarda artan IBAN ile ödeme yöntemi konusunda tüketicilere ve işletmelere uyarılarda bulunuyorlar.Uzmanlar, özellikle ödeme sırasında açıklama kısmının boş bırakılmaması gerektiğini vurguluyorlar. IBAN ile ödeme yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladılar.Ancak uzmanlar, "Son zamanlarda artan IBAN ile ödemeler, tüketiciler için önemli riskler taşıyor. Ödemelerin kişisel hesaplara yapılması, kimin hesabına yapıldığının bilinmemesi, vatandaşları hukuki sorunlarla karşı karşıya bırakabilir" şeklinde uyarıyorlar.

Iban Odeme 7Dci Cover

Denetimler artıyor, açıklama kısmını doldurmayı unutmayın...

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelirlerini kayıt altına almayan vergi mükellefleri üzerinde çalışmalar başlattı. Uzmanlar, hesapların incelenebileceğini vurgularken, bu gelir akışlarının faturalarla belgelenememesi halinde işletmelerin cezalandırılabileceğini ve ayrıca kiralık hesapların da MASAK mevzuatı kapsamında incelenebileceğini ifade etti. Bu incelenecek hesaplar arasında terörün finansmanı, kara para aklama ve yasa dışı bahis gibi suç faaliyetleri bulunabilir.Uzmanlar, vatandaşların mal veya hizmet satın aldıklarında fiş veya fatura gibi belgeleri saklamaları gerektiğini vurgulayarak, IBAN ile yapılan ödemelerde belge olmaması durumunda tüketici haklarının korunamayabileceğini belirtti.

Son zamanlarda IBAN üzerinden yapılan ödemeler, tüketiciler için ciddi riskler taşıyor. Ödemelerin yapıldığı hesap sahibinin kim olduğunun belirsiz olması, vatandaşların hukuki açıdan mağdur olabileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, yapılan ödemelerin açıklama kısmında ne için ve kime yapıldığının belirtilmesinin incelemelerde yardımcı olabileceği vurgulandı.

Kaynak: Haber Merkezi