Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin, Eskişehirliler ile turistlerin büyük beğenisini toplayan ve yaz boyunca büyük ilgi gören yapay plajda 2024 yaz sezonu, Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 16 Haziran Pazar günü başlıyor. Geçtiğimiz yaz 22 Haziran’da açılan plajda, gelen yoğun talep üzerine 2024 yaz sezonu bir hafta erken başlayacak.

Eski̇şehi̇r’de Plaj Sezonu Bayramda Açiliyor (2)

Yes Coin nedir? Ne zaman çıkacak? Yes Coin nedir? Ne zaman çıkacak?

Tüm hazırlıkların tamamlandığı Kentpark’ta 350 metre uzunluğunda ve olimpik havuzu da bulunan yapay plaj, sıcak yaz günlerinin vazgeçilmez adresi olacak. Sıcaktan bunalanlara deniz havasını yaşatan plajda, boğulma vakalarına karşı cankurtaranlar da görev yapacak.

Eski̇şehi̇r’de Plaj Sezonu Bayramda Açiliyor (3)

Plaj yetkilileri, ilk olarak olimpik havuzun 12 Haziran’da hizmet vermeye başlayacağını belirterek 16 Haziran’da da plajın yaza merhaba diyeceğini kaydettiler. Yetkililer, 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz olan plaja giriş ücretinin 190 TL, tesis içerisinde bulunan olimpik havuza ise 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, yetişkinler için ise giriş ücretinin 240 TL olduğunu belirttiler.

Olimpik Havuz da açılıyor 

Tesisin haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceğini belirten yetkililer, “Olimpik Havuzumuz 12 Haziran’da açılacak. Ancak 15 Haziran Cumartesi gününe denk gelen bayram arifesinde havuzumuz kapalı olacak. 16 Haziran itibariyle plajımız açılacak ve havuzla birlikte misafirlerini ağırlayacak. Sezon içiresinde zorunlu bakım durumunda tesisimiz kısa süreli kapalı kalacaktır. Kapanış ve açılış tarihleri hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Plaj ve havuzla ilgili detaylı bilgi için belediyemizin www.eskisehir.bel.tr web adresindeki ‘tarifeler’ bölümü incelenebilir. Ayrıca 0534 694 29 96 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz.” dediler.

Kaynak: Haber Merkezi