Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yönelik ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Büyükerşen, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Eski bakan evinde ölü bulundu! Eski bakan evinde ölü bulundu!

Basin Konseyi̇’nden Büyükerşen’e Zi̇yaret (2)

Başkan Büyükerşen’e nazik misafirperverliği için teşekkür eden Türenç, Basın Konseyi’nin UNESCO ve Avrupa Birliği desteğiyle yürüttüğü proje kapsamında Eskişehir’de görev yapan gazetecilere yönelik düzenlenen “Medyada Etik ve Etik Denetimi” çalıştayı hakkında bilgiler verdi.

Basin Konseyi̇’nden Büyükerşen’e Zi̇yaret (3)

Türenç, Büyükerşen’in Büyükşehir Belediye Başkanlığında bozkırın ortasında muhteşem bir şehir yarattığını ifade ederek hayata geçirdiği projelerin tüm ülkeye ilham kaynağı olduğunu belirtti. Başkan Büyükerşen de gazeteciliğin zor dönemlerden geçtiğini belirterek nazik ziyaret dolayısıyla Başkan Türenç ve Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyelerine teşekkür etti.

Basin Konseyi̇’nden Büyükerşen’e Zi̇yaret (4)

Konuşma sonrası Türenç, Büyükerşen’e Basın Konseyince hazırlanan 2023 Basın Özgürlüğü Raporunu takdim etti. Büyükerşen de Türenç ve beraberindeki heyete, Avrupa Konseyi tarafından kurulan Demokratik Yönetim İçin Uzmanlık Merkezi’nin Türkiye’de Ankara ve Eskişehir Büyükşehir Belediyelerine Demokratik Yönetişimin 12 ilkesini taşıyan  “Kristal Ödül” verdiğini hatırlatarak konuklarıyla ödülün Eskişehir’e gelme sürecini paylaştı. Ziyaret sonunda Türenç, Basın Konseyi Onur Üyesi olan Başkan Büyükerşen’e teşekkür plaketi verdi. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişi sonrası çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

Kaynak: Haber Merkezi