Dekoratif olarak estetik katan çiçekler aynı zamanda bakımıyla da insanı rahatlatır. Evde bakılan çiçeklerin toprağına eklenen bir küp şeker, onların canlanmasına ve güzelleşmesine katkı sağlar. Ancak herkesin evini süsleyen çiçekler, doğru bakım teknikleri uygulanmadığında solabilir ve güzelliklerinden yoksun kalabilirler.

Botanik uzmanlarına göre, evde bulunan kesme çiçeklerin canlanması için en etkili yöntemlerden biri de küp şekerdir. Solmuş veya açmayan çiçeklerin güçlenmesini sağlayacak bu ipucunu duyanlar, hemen uygulamaya geçmelidirler.

Eriğin faydaları: Lezzetiyle sağlığınıza katkı sağlayan muhteşem meyve! Eriğin faydaları: Lezzetiyle sağlığınıza katkı sağlayan muhteşem meyve!

Saksıya eklenen bir adet küp şeker, küsen çiçeklerin canlanmasını ve toprağın beslenmesini sağlar. Şeker, zamanla nemlenerek erir ve toprağa vitamin salar. Ayrıca fermantasyona uğrayan şeker, çiçeklerin dallarını güçlendirir ve toprağı besler. Tek yapmanız gereken saksıya bir küp şeker eklemektir. Bu, çiçeklere adeta bir can suyu sağlar.

Kaynak: Haber Merkezi