Okullarda 1 Nisan için tatil hazırlıkları başlatıldı. Ancak detaylı bilgi için resmi açıklamanın yapılması bekleniyor. Okul yönetimleri ve veliler, bu ani karara yönelik gerekli düzenlemeleri yapmak için hazırlıklı olmalı. 31 Mart seçim sonrası okullarda 1 Nisan ders olmayacak.

31 Mart 2024 tarihinde Türkiye genelinde tüm vatandaşlar sandık başına gidecek. Yerel yönetimlerin yeni dönemi belirlenecek ve belediye başkanları, il ve ilçe meclis üyeleri ile muhtarlar bugün belirlenecek. Seçimlere kısa süre kala ülke genelinde seçim çalışmaları hız kazanırken, okullar da gelecek hafta seçimler için hazırlıklarını yapacak.

Eskişehirli öğrenciler enstrümanları tanıdı! Eskişehirli öğrenciler enstrümanları tanıdı!

Oy kullanma saatleri doğu illerinde sabah saat 07.00 ila 16.00 arası, batı illerinde ise 08.00 ila 17.00 arası olacak. Oy kullanma işlemi sona erdikten sonra sandıklar açılacak ve oy sayma işlemleri başlayacak. Açılacak zarflarda il-ilçe belediye başkanı, meclis üyesi ve muhtar oyları sayılacağı için oy sayım işleminin gece yarısına kadar devam etmesi bekleniyor. Dolayısıyla okulların 1 Nisan tarihinde ders işlenmesi için hazır olması zor görünüyor.

Kaynak: Haber Merkezi