Neden gözaltına alındılar

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçtan kaynaklanan malvarlığın değerlerini aklama, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık" suçlarına yönelik yeni bir çalışma gerçekleştirildi. Bu soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu sabah İstanbul merkezli 25 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Teknik ve fiziki takip sonucunda 134 adrese yapılan baskınlarda, fenomenler Neslim Güngen ve İnanç Güngen’in de aralarında bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Zanlılar hakkında başlatılan tahkikat işlemleri devam ediyor.

İlk eşi kim?

Neslim Güngen, 1986 yılında doğdu. Babası Gümüşhaneli, annesi Çankırılı olan Neslim Güngen, 13 yaşında ilk defa kuaför ve güzellik sektörüne atıldı. 19 yaşında iken ilk anneliğini yaşayan Güngen, 22 yaşında 5 yıllık yurt dışı eğitimlerine katıldı. Güngen, 2007 yılından itibaren sosyal medya platformlarındaki makyaj ve güzellik videoları ile tanınıyor. 

Eğitim ve Erken Kariyer:

-Neslim Güngen, güzellik sektörüne 13 yaşında adım atmıştır.
-Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite diplomasını almıştır.
-19 yaşında anne olma deneyimini yaşamıştır.
-22 yaşında, beş yıllık yurt dışı eğitimlerine katılarak sektörde kendini geliştirmiştir.

Neslim Gungen Kimdir Firtina Haber 1

Profesyonel Hayatı:

-Güzellik merkezi sahibi olan Neslim Güngen, 2017 yılından itibaren sosyal medya platformlarında makyaj ve güzellik videolarıyla tanınmaya başlamıştır.
-Sosyal medya hesaplarından lüks yaşamına dair paylaşımlar yaparak geniş bir takipçi kitlesine ulaşmıştır.

Neslim Gungen Kimdir Neslim Gung

Gözaltı ve Soruşturma Süreci

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya fenomenlerine yönelik geniş çaplı bir operasyon başlattı. Bu operasyonlar kapsamında, Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen de gözaltına alındı.

Suçlamalar:

-‘Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma’
-‘Suçtan Kaynaklanan Malvarlığın Değerlerini Aklama’
-‘Resmi Belgede Sahtecilik’
-‘Nitelikli Dolandırıcılık’

Kopan elektrik kablosu ağaçlık alanı alev alev yaktı Kopan elektrik kablosu ağaçlık alanı alev alev yaktı

Neslim Güngen ve eşi, işlemleri için İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesinde bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü

Kaynak: Haber Merkezi