Polonya Haberleri

polonya haberleri ve güncel polonya gelişmeleri, polonya ile ilgili tüm video, polonya fotoğrafları ve polonya haberleri Sakarya Gazetesi: Eskişehir Haber - Son Dakika Eskişehir Haberleri sitemizde


Dünya

Polonyalı çiftçiler, Ukrayna'dan ithal edilen tarım ve gıda ürünlerinin Polonya tarımını bitirdiği gerekçesiyle 20 Şubat’ta ülkenin Ukrayna ile olan tüm...

Dünya

Polonya'da ana muhalefetteki Hukuk ve Adalet Partisi (PiS) destekçileri, eski İçişleri Bakanı Mariusz Kaminski ile Yardımcısı Maciej Wasik'in tutuklanmasını ve...

Dünya

Varşova polisi, "görevi kötüye kullanmak" ve "yolsuzluğa azmettirmek" suçlamasıyla 2'şer yıl hapis cezasına çarptırılan eski İçişleri Bakanı Mariusz Kaminski ile...

Dünya

Polonya’da parlamentodan güvenoyu alamayan Mateusz Morawiecki hükümetinin düşmesinin ardından, ülkenin yeni Başbakanı Donald Tusk oldu.

Dünya

Polonya'nın Cieszyn kentinde stadyumda tribündeki koltuklara yapıştırıldıkları gerekçesiyle taraftarların sakız çiğnemesi yasaklandı.

Dünya

Polonya'da kış mevsimi tüm ülkeyi etkisi altına alırken, termometreler bazı bölgelerde geceleri eksi 25 dereceyi gösterdi.

Dünya

Polonya'nın güneyindeki Jaworzno kentinde bir kömür madeninde meydana gelen patlamada, 4 madenci hayatını kaybetti, 1’i ağır 2 madenci yaralandı.

Dünya

Polonya’nın başkenti Varşova'da Polonyalılar, havanın eski 4 derece olmasına aldırış etmeden Filistin’e destek gösterisi düzenledi.

Dünya

Polonya’nın başkenti Varşova'da Filistinliler, “Acımızı Haykırıyoruz” adlı etkinlik düzenleyerek, İsrail'in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıları kınadı.

Dünya

Polonya'da halk önümüzdeki 4 yıl boyunca görev yapacak olan siyasal iktidar ve parlamento üyelerini belirlemek için bugün sandığa gidiyor.