×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Süleyman Çakır Parkı hizmete açıldı

Odunpazarı Belediyesi tarafından 2019 yılında yapımı tamamlanan ancak pandemi nedeniyle açılış töreni yapılamayan Süleyman Çakır Parkı, gerçekleştirilen tören ile hizmete açıldı. Alanönü Mahallesi Ali Rıza Caddesi’nde bulunan Süleyman Çakır Parkı, 2 bin 820 metrekare bir alana sahip. 

Çevre 17/11/2021 11:39 17/11/2021 11:39

A- A+

Süleyman Çakır Lisesi Mezunları ve Öğretmenleri Derneği tarafından gerçekleştirilen açılış törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Süleyman Çakır’ın ailesi, Süleyman Çakır Lisesi Mezunları ve Öğretmenleri Derneği Kurucu Başkanı İbrahim İpek, dernek yöneticileri ve üyeleri katıldı. 

Açılışta konuşan Süleyman Çakır Lisesi Mezunları ve Öğretmenleri Derneği Başkanı Fatımatüzzehra Kıraç, destekleri için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti. 

Hacı Süleyman Çakır’ın Eskişehir’de unutulmasının çok zor olduğunu belirten Başkan Kurt, Süleyman Çakır’ın büyük yatırımlara imza atan, binlerce öğrencinin yetişmesine katkısı olmuş olan değerli bir Eskişehirli olduğunu vurguladı. Başkan Kurt, yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi: “Bana dernek yönetimi böyle bir öneri ile geldiği zaman hiç tereddüt etmeden, bu işi gerçekleştirebiliriz dedik. Bu gördüğünüz alana binlerce kamyon taşındı. Burası tepeydi, ama Hacı Süleyman Çakır’a yakışan alan da okulların olduğu bir alan olurdu. O nedenle burayı tercih ettik ve onun adını verdik. Keşke Eskişehir’in bütün yatırımcıları Hacı Süleyman Çakır gibi doğru ve hayırlı yatırımlar yapsa. Umarım bundan sonraki dönemde Eskişehir’in zenginleri, iş insanları Süleyman Çakır’ın izinden gider. Bizim arzumuz budur. Sizleri kutluyorum. Sahip çıkmak önemli bir duygu. Eskişehir’de Süleyman Çakır’ın okullarında yetişenlerin de onu unutturmayacağına inanıyorum. Her zaman yanınızdayım. Hayırlı uğurlu olsun.”

Açılışta konuşan isimlerden biri de Hacı Süleyman Çakır’ın gelini Müslüme Çakır oldu. Çok mutlu olduklarını dile getiren Çakır, Başkan Kurt ve dernek yöneticilerine teşekkür etti.
 
Konuşmaların ardından, Süleyman Çakır Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2021