×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Gözyaşlarına hakim olamadı

Koronavirüse yakalanıp tedavisinin ardından iyileşen Hakan Ural, sunuculuğunu yaptığı "Neler Oluyor Hayatta" programına geri döndü. Yaşadığı zorlu süreci anlatırken gözyaşlarını tutamayan Ural, "Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum" dedi.

Magazin 16/11/2021 00:35 16/11/2021 00:35

A- A+

Ünlü oyuncu ve sunucu Hakan Ural, koronavirüs tedavisinin ardından hafta içi her gün canlı yayınlanan, sunuculuğunu Nur Tuğba Namlı ile üstlendiği "Neler Oluyor Hayatta"ya döndü.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Sunucu Ural, yaşadığı zorlu süreci anlattı. Ural, eşi ve kızının ardından korona virüse yakalandığını aktardı. "Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum" diyen Ural bu süreçte yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Sevenlerinden gelen mesajı dinlerken de stüdyoda duygusal anlar yaşandı.

"İLK 5 TESTİM NEGATİF ÇIKTI"
İlk 5 testinin negatif çıktığını bildiren Ural, sonradan rahatsızlandığını belirterek, "Kovid'in belirtileri devam ediyordu. Fakat ben kendimde son anda bir anormallik hissettim. Nefesimde daralma hissettim. Sitokin fırtınasına yakalandım ve vücudumda çok yüksek oranda enfeksiyon çıktı" dedi. 4 gün çok ağrısı olduğunu aktaran sunucu Ural, sürekli yüksek ateşi olduğunu, hastanede 6 gün kaldığını belirtti.

AŞI UYARISI

"İyi ki çift aşılıyım" diyen sunucu Ural, "Mutlaka aşı yaptırın" diyerek herkesi uyardı.

SİTOKİN FIRTINASI NEDİR?

Hipersitokinemi olarak da adlandırılabilen "sitokin fırtınası" teriminin ilk belgelenmiş kullanımı, graft-versus-host hastalığını tartışan 1993 tarihli bir makalede ortaya çıkar. Bununla birlikte, 2000 yılından bu yana, çeşitli bulaşıcı hastalıklarda sitokin fırtınalarına atıfta bulunulmaktadır, bu nedenle bu terim en yaygın olarak bağışıklık sistemi tarafından kontrol edilemeyen bir inflamatuar yanıtı tanımlamak için kullanılır.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2021