Eskişehir'in karaoğlanı yurt dışına satıldı Eskişehir'in karaoğlanı yurt dışına satıldı

Eskişehir’in toplu taşımadaki uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce tramvay ve otobüslerde gece seferlerinin başlatılmasının ardından öğrencilere bekledikleri müjdeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce verdi.

Öğrenci̇lere Abonman Müjdesi̇ (1)
Buna göre 19 Mayıs 2024 Pazar günü kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile birlikte Eskişehir’de öğrenciler, aylık 250 TL karşılığında otobüs ve tramvayları 1 ay boyunca sınırsız olarak kullanabilecekler.

Öğrenci̇lere Abonman Müjdesi̇ (2)
“Bas Geç” adlı abonman uygulamasından öğrenci Eskart'ı olan herkes faydalanabilecek. ESOGÜ ve ESTÜ öğrencileri ise toplu taşımada kullandıkları mevcut öğrenci kartlarına daha önce yapılan protokol gereği abonman yüklemesi yapabilecekler. Abonman kart kişiye özel olduğundan turnikelerde ikinci basımlarda öğrenci kartındaki bakiyeden ücret düşecek. Ücret olmadığı takdirde ise ikinci geçiş engellenecek. Eskişehir’de eğitim gören ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite olmak üzere 120 binden fazla öğrenci abonman kart uygulamasından yararlanabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi