Bodrum'u tercih eden Ramazan Bayramı tatilcileri, umdukları manzaradan çok farklı bir tabloyla karşılaştılar. İlçe merkezinde üç top dondurmanın 750 TL, bir tabak makarnanın ise 3 bin TL olduğunu görenler büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Ayrıca bir bardak çayın 90 TL'ye satıldığını öğrenenler ise şoke oldu.

Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum, bayram tatilinde istenilen hareketliliği sağlayamadı. Turistik tesislerin doluluk oranı yüzde 60'larda kalırken, ziyaretçilerin karşılaştığı fahiş fiyatlar turistleri endişelendirdi.

Halk plajları ise kalabalık olmasına rağmen, özellikle Türkbükü gibi sosyetik beach club'lar boş kaldı. Bu durum, tatilciler arasında hayal kırıklığı yarattı.

Eriğin faydaları: Lezzetiyle sağlığınıza katkı sağlayan muhteşem meyve! Eriğin faydaları: Lezzetiyle sağlığınıza katkı sağlayan muhteşem meyve!

Bodrum'da yaşayan ve aynı zamanda tatil için gelen Yücel Kamzer, Türkbükü halk plajında denize giren bir evli ve bir çocuk annesi olarak, "Her geçen yıl tatil koşulları daha da zorlaşıyor" şeklinde konuştu.

Ankara'dan tatil için Bodrum'a gelen emekli astsubay Hüseyin Gölaltun ise, "Tatil şartları her geçen yıl ağırlaşıyor. Bu ekonomik koşullarda tatil yapmak neredeyse imkansız hale geldi. Umudumuzu koruyoruz ve bir gün şartların düzeleceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi