Gazeteci Deniz Zeyrek, Oğan'ın 2 milyon TL'lik Alman arabasına bindiğini iddia etmişti. Ayrıca, Veryansın TV'de Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde 7 dönümlük arsa ve 800 m2'lik bir malikaneyi 30 milyon TL'ye satın aldığı iddia edilmişti.

Oğan'ın katıldığı bir programda malikanesinin değerini 1 milyon dolardan fazla olduğunu ve içinde futbol ve voleybol sahaları olduğunu belirtmesi gündeme oturdu. Malikanesini Azerbaycan'da yayın yapan İctimai TV'deki 'Persona' programında tanıtan Oğan, "Burası 1 milyon dolardan fazla eder. İçinde futbol ve voleybol sahası var, açık hava sineması var" dedi.
Sinan Oğan
Oğan'ın, "Ben 1 milyon dolarlık bir bahçeye mi gelirdim, eve mi gelirdim?" şeklindeki soruya "Burası 1 milyon dolardan daha fazla eder. Aşağıda bizim, birazdan oraya da bakarız. Futbol sahamız var. Kızım voleybola gidiyor. Ufak bir voleybol sahamız var. Yani burası büyük bir yer. Geniş bir yer. O yüzden buraya bir milyon dolar verseler vermem" cevabını vermesi ise tepkilere yol açtı.

Ramazan Bayramı tatilinde otoyollardan 11,2 milyon araç geçti Ramazan Bayramı tatilinde otoyollardan 11,2 milyon araç geçti

Sinan Oğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak yüzde 5,17 oy almıştı. Ancak ikinci turda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini açıklamıştı.

Oğan'ın 30 milyon TL'lik malikaneyi bölge rayiç bedeli üzerinden gösterdiği ve yaklaşık 1 milyonluk tapu harcı vergisinden kaçtığı iddia edilmişti.

Kaynak: Haber Merkezi