Eğitim çalışması trafik kurallarına uyumun arttırılması, bilinçli sürüş alışkanlıklarının kazandırılması ve güvenli trafik ortamının oluşturulması amacıyla gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı’nın organize ettiği eğitim programı, İhsaniye ilçesine bağlı Döğer İlkokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Program çerçevesinde trafik kuralları, yaya güvenliği, emniyet kemeri kullanımı, hız sınırları gibi temel trafik konularında bilgi paylaşımı yapıldı.

Eğitimde ayrıca, öğrencilere özel olarak trafikte karşılaşılabilecek tehlikelere karşı nasıl tedbir alınması gerektiği üzerinde duruldu. Araç sürücülerine ise güvenli sürüş alışkanlıkları konularında bilgiler aktarıldı. Öğrencilerde trafik eğitiminden memnun kaldıklarını belirterek trafik konusunda dikkatli olacaklarını belirttiler

Fermalı av köpekleri 3’üncü kez yarıştı Fermalı av köpekleri 3’üncü kez yarıştı

Döğer İlkokulu Müdürü Yücel Yaşar eğitim çalışması ile ilgili yaptığı açıklamada, “Jandarma komutanlığımızca öğrencilerimize, vatandaşlarımıza trafik konusunda eğitim verildi. Bu çerçevede komutanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Jandarma trafik ekipleri, bu tür etkinliklerle toplumun farklı kesimlerine ulaşarak trafik bilinci oluşturmayı amaçlıyor” dedi.

Editör: Sakarya Gazetesi