×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Yerli Astronotluğa kaç kişi başvurdu?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu Projesi'nin Milli Uzay Programı'nın önemli bir aşamasını oluşturduğunu belirtti.

Teknoloji 29/05/2022 17:51 22/06/2022 10:00

A- A+

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İSTKA İstanbul Yaratıcılık Ağı Projesi Tanıtım Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında kamuoyuyla paylaştığı müjdeye değindi.

Projeyle, seçilecek bir Türk vatandaşını 2023'te bilimsel faaliyetler yürütmek üzere 10 günlüğüne uluslararası uzay istasyonuna gönderileceğini belirten Bakan Varank, başvuru süreciyle ilgili bilgileri de paylaştı. 

Başvuruları kabul etmek ve adayları süreç hakkında bilgilendirmek üzere bir internet sayfası oluşturulduğunu hatırlatan Varank, "23 Haziran saat 20.23'e kadar 'www.uzaya.gov.tr' adresinden başvuruları kabul edeceğiz. Cumhurbaşkanı'mız projeyi duyurduktan şu ana kadar sayfayı 4 milyon kişi ziyaret etti. 31 bin kişi de kayıt sayfasına giriş yaptı. Şu anda bütün şartları sağlayan ve başvurusunu tamamlayan kişi sayısı da 225. Ben bu ilgiden oldukça memnunum" dedi. 

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022