×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Turkovac’ın Faz-3 sonuçları açıklandı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal ve Prof. Dr. Mine Durusu Tanrıöver, Turkovac aşısının Faz-3 çalışmalarının sonuçlarını açıkladı.

Sağlık 12/01/2022 12:48 12/01/2022 12:49

A- A+

1182 gönüllü üzerinde araştırma yapıldığını belirten Prof. Dr. Tanrıöver, "Coronovac ile Turkovac'ın yan etkileri aynı. Turkovac en az Coronavac kadar güvenli ve etkin bir aşıdır" dedi. BioNTech'in Faz-3 çalışmalarında yaklaşık 44 bin kişiye, Sinovac'ta ise 60 bin kişiye aşı yapılmıştı.

YORUMLAR

...
Yaşar
DSÖ, OMICRON varyantı ve çıkacak başka varyantlara karşı hem bulaşmayı önleyecek hem bulaş sonrası tedavi edecek aşının şart, mevcut aşıların çare olmadığını açıkladı.
...
Hasan
Çinin Rusyanın, Kübanın ürettiği aşılar dünyanın geniş kesiminde kabul görmedi. Aşıya muhtaç ülkeler bile bu aşıları kullanmıyor. İnşallah bizim aşımız da aynı akıbete uğramaz.
...
Metin
Bundan sonra uluslararası bağımsız tıp dergilerindede yayınlanır ve uluslararası kabul görür. Aşımız kabul görüp inşallah dünyanın her tarafında uygulanması sağlanır ve bundan gurur duyarız.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022