×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Tabip Odası'ndan pandemi açıklaması

Eskişehir Tabip Odası Başkanı Nesrin Ekici, bilim kurulunun son kararları ve artan vaka sayıları ile ilgili konuştu. Ekici, “Şu anda görünen buz dağının üst kısmıdır” dedi. 

Sağlık 14/01/2022 16:40 14/01/2022 16:40

A- A+

Pozitif vakaları bulmalıyız 
Temaslılarda PCR testinin yapılmamasının, filyasyonun tamamen terk edilip, test sonucu pozitif çıkacak vakaların azaltılmasına yönelik bir çaba olduğunu dile getiren Ekici,  “Tesbit edemediğimiz bulamadığımız vakalar bulaştırıcılıklarına devam ediyor. Pozitif vakaları bulamazsak, katlanarak artan vaka sayıları hastane yatışlarını arttıracak, yoğun bakım doluluk oranları artacaktır” dedi. 
Eskişehir’deki artış 
Eskişehir’deki vaka artışı hakkında da konuşan Ekici, “Acilen etkin, yeterli filyasyon çalışması yapılmalıdır. Daha sıkı kurallarla bulaşmayı  engellememiz gerekmektedir.  2 yıldır söylenen maske, mesafe, hijyen tekerlemesi yetkililerinde gerekli  önlemleri almasıyla gerçekleşebilir” diye konuştu.  
 

YORUMLAR

...
Yasin
Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu salgın sona ermiş gibi PCR kararı almış. ABD , AB ülkeleri, Japonya ve Korede aşılılılar dahil kamu ve özeldeki tüm çalışanlardan en çok 7 gün arayla PCR testi zorunlu. Biz tam tersini yapıyoruz. Felaket.
...
Muhammed
Bugün ( 15.1.2022 tarihinde) aşısızlara, 180 günden daha fazla zaman önce covid geçirenlere, temaslılara PCR testi zorunluluğu kaldırıldı. Herkesin covid geçirmesi isteniyor demekki. Bakan boşuna hergün aşı çağrısı yapmasın artık.
...
Yusuf
ABD, Çin, İngiltere, Fransa, Almanya PCR testlerini özellikle tarama testlerini 5-6 katına çıkararak günde milyonlarca test yapıyor. Bu ülkelerdeki uzman ve yöneticiler aptal mı?
...
Metin
Bilim Kurulu bu kararıyla "pozitif vakalar bulunamasın" diyor. Halbuki çok test çok pozitif vaka ve az bulaşma demek.
...
Muhammed
"Az test az vaka" şark kurnazlığı vakaları düşürmez. Vakalar artar. Hemde denetimsiz ve tehlikeli şekilde.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022