×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Sivrihisar Kilim Müzesi'ne ödül

Türkiye’nin İlk ve Tek Uygulamalı Kili Müzesi olan Sivrihisar K,ilim Müzesine bir ödül daha geldi. Uluslar arası Craft İstanbul 2.El Sanatları Fuarı’nda “El Sanatları Kurum Onur Ödülü” Sivrihisar Kilim Müzesine layık görüldü. 

Kültür Sanat 07/10/2021 13:58 07/10/2021 14:00

A- A+

Sivrihisar Ödüle doyuyor. Yaptığı projelerle ve işlerle adından sıkça söz ettiren Sivrihisar’a bir ödül daha geldi. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün yürüttüğü projelerle hayata geçirilen, geçmişin izlerini taşıyan ve Türkiye’de İlk ve Tek Olan Sivrihisar Uygulamalı Kilim Müzesine El Sanatı Kurum Onur Ödülü verildi. 
Uluslararası katılımlı Craft İstanbul 2. El Sanatları Fuarı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleşen “ El Sanatı Kurum Onur Ödülü” Türkiye’nin ilk ve tek uygulamalı kilim müzesi ünvanına sahip “Sivrihisar Kilim Müzesi” layık görüldü. Atis Fuarcılık yönetim kurulu daveti üzerine İstanbul’da düzenlenen fuara katılan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Sivrihisar ödüle ve başarıya doymuyor. İlçemizin adını başarılarla duyurmaktan ve Sivrihisar’a ödüller kazandırmaktan şahsım, ekibim, ilçem ve kıymetli halkımız adına büyük gurur duyuyorum. Yükselen bir Sivrihisar için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemize değer katıyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

...
Mustafa Şimşek
Kilim müzesine gidecek yollar çukur göcük, park yeri yok. Çarşamba günü ise hiç gelmeyin pazar yeri yok ilçede pazar oraya kuruluyor. Otobüs ile gelmeyin otogar yok. Araba ile gelin ama park yeri yok. Ama kilimler güzel

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2021