×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Sağlıkçılardan faturalı eylem

Sağlık ve Sosyal Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri ellerinde ki faturalarla gelen zamlara tepkileri göstererek aldıkları ücretlerin yetmediğini belirttiler.

Gündem 14/01/2022 16:45 14/01/2022 16:46

A- A+

Yaşam  çekilmez oluyor

SES Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Erhan Kamış, “ Zam tufanı 2022 yılında hiçbir kesintiye uğramadan devam etmektedir. Emekçilerin giderek zorlaşan yaşamları daha da çekilmez olurken evlerimize gelen doğalgaz, elektrik, faturaları, yaptığımız temel gıda maddelerinin faturaları artık karşılamayacağımız rakamlara ulaşmıştır” dedi.

İşte faturalar

Yapılan basın açıklamasında, “ Elektrikte %50-127, doğalgazda %25, vergi resim ve harçlarda %36 halkın vergileri ile yapılan ve normal koşullarda ücretsiz olması gereken köprülerin geçiş ücretlerinde %25 oranında yapılan fiyat artışları, kesintisiz devam eden akaryakıt artışlarının adı Zam değil, Zulümdür. Emekçilerin sağlığına yaşamına kast etmektir. Buradan emekçiler olarak uyarıyoruz. Bu gidişe sessiz kalmayacağımız. İnsan gibi yaşayana kadar mücadele edeceğiz. Bugün burada sizlerle son günlerde evimize gelen elektrik, doğalgaz faturalarını harcama faturalarını paylaşıyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

...
es - es
DOĞLET BİZE BAGMIYO .. YATTIĞIMIZ YERDEN MAAŞ ÖDEMIYOO.
...
İsmailsever
Zaten 9000 tane doktor iki senede istifa edip yurtdışına gitmiş. İnsan kolay yetişmiyor yetişenide elin oğlu alıp götürüyor. Bir sürü sağlık çalışanı Avrupa'ya gidiyor. Bu ülkeye mevcut öğretmen sayısının iki katı öğretmen gerekli. İyiler gider yetersizler sana kalır. Sen bu kafayla devam et.
...
Mustafa Şimşek
Yazık ya yetmiyormuş. Zaten asgari ücrete sokaklarda soğukta çalışıyorlar. %80 i aldığı ücreti bile hak etmiyor bence. Gerçekten çok yoğun olan yerlerde çalışanlar var ama %20 anca onlarda. Tıbbı sekreterlere bile havalarından yanaşılmıyor. Bırakın gidin beğenmiyorsanız.
...
Yasin
İsmail kardeş pahalılık hoşuna gidiyor anlaşılan. İnsanlar pahalılığı pretosto ediyor.
...
ismail
Beğenmiyorsanız istifa edin arkadaşım, Bu ülkede atama bekleyen binlerce sağlıkçı var. Bir öğretmenler, iki sağlıkçılar bu ülkede bunlardan başka insan yok sanki. Herkes güllük gülistanlık yaşıyor da bir tek bunlar sıkıntı çekiyor sanki. Ayıp denen bir şey var.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022