×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Lawrence'ın ücret eşitsizliği isyanı

Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio ile başrolleri paylaştığı Don’t Look Up filminde, DiCaprio'nun kendisinden daha fazla ücret aldığını öğrendiğini belirterek, kadınlar ve erkeklerin Hollywood'daki ücret eşitsizliği hakkında konuştu.

Magazin 23/11/2021 11:02 23/11/2021 11:03

A- A+

Ünlü oyuncu Jennifer Lawrence, başrolde yer aldığı Don’t Look Up filmindeki rol arkadaşı Leonardo DiCaprio’dan daha az para aldığını öğrendi.

31 yaşındaki Oscar ödüllü Lawrence, Meryl Streep, Jonah Hill, Cate Blanchett, Tyler Perry, Ariana Grande, Timothee Chalamet gibi isimlerin de kadroda yer aldığı filmde, Dicaprio ile eşit ücret aldıklarını düşünüyordu.

Vanity Fair dergisine konuşan ünlü oyuncu, kendisi 25 milyon dolar alırken, Leonardo DiCaprio’nun ise 30 milyon dolar kazandığını öğrendiğini açıkladı.

Jennifer Lawrence rol arkadaşı Leonardo DiCaprio'dan daha az ücret aldığını öğrendi - 2

2020’de ABD’de tam zamanlı çalışan kadınların erkeklerin kazancının sadece yüzde 82,3’ünü kazandığı belirlenmişti. Yani, erkeklerin 1 dolarına karşılık, kadınlar 83 sent kazanıyordu. Röportajda, bu istatistiğin hatırlatılması üzerine Lawrence, “Evet, onu da gördüm. Leo, benden daha fazla gişe hasılatı sağlıyor. Yaptığım anlaşmadan dolayı şanslı ve mutluyum. Ancak diğer durumlarda, benim gördüğüm - ve eminim ki işgücündeki diğer kadınlar da görmüştür - eşit ücret hakkında sorgulamanın son derece rahatsız edici olduğu” şeklinde yanıt verdi.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2021