×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Kömür ocağına tepkiler sürüyor

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Sevinç Mahallesi’nde planlanan Kömür Ocağı Projesi’nin gündeme gelmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Süllü, ÇED sürecini başlatması, termik santrali yeniden gündeme aldıklarını gösteren sinsi bir planın yeni aşamasıdır.” dedi.

Çevre 10/01/2022 10:50 10/01/2022 10:50

A- A+

Fosil yakıt 

Süllü, “Türkiye’nin kömürden çıkma ve termik santralleri durdurma tarihini açıklamak yerine, süren kömür ısrarı, AKP 'nin samimiyetsizliğinin ve çelişkili politikalarının bir göstergesidir.  Türkiye, ivedilikle kömürden çıkış yol haritasını belirleyip, açıklamalı ve bunun için eyleme geçmeli, fosil yakıtlara dayalı termik santrallerden vazgeçmelidir” dedi. 

Mücadeleye devam 

Süllü  “Sivil toplum kuruluşlarımızla, belediyelerimizle, siyasi partilerimizle ve ‘Eskişehir Kıymetlidir’ diyen hemşerilerimizle birlikte tarım arazilerimizi, suyumuzu, çevremizi, yaşam hakkımızı  savunma kararlılığı ile Alpu Kömürlü Termik Santral Projesi’nden ve Eskişehir'i  Kömür Ocakları şehri haline getirme inadından  vazgeçilene kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
 

YORUMLAR

...
Emir Han
Alpu ovası birinci derece verimli tarım arazisidir. Verimli yarım arazileri üzerine inşaat yol fabrika yapılmasına karşıyım. Kömür 500 metre derinde ve yeraltı su seviyesi yüksek; riskli bir durum.
...
Es es
İş yerimizde kömürlü buhar üretme tesisi var baca kısmında elektro manyetik filtreler var ve hiç bir şekilde toz çıkmıyor bacalardan cevre kirliliği oluşturmuyor kaynak varsa kullanmak gerek..
...
Yakup
Termik santralinin yapilacagi yer eskisehir ovasi pancarin domatesin biberin misirin ekildigi yerlerler ayrica satralin yapildigi yerlerde kargadan baska kus turu yok
...
Eskişehirli
Ne yazık ki bilindiği üzere kesintisiz elektrik enerjisi için biz ve dünya ülkeleri bu kömüre ihtiyaç duymaya devam ediyor. Sonra rüzgar dindi, güneşin önüne bulut girdi, güneş battı sözleri işe yaramayacaktır diye düşünüyorum.
...
Mustafa Şimşek
Almanya bile halen fosil yakıttan kömür üretiyor. Elimizde yakıt varsa ve kullanıp enerji üretecek tesis yapılacaksa neden karşı çıkılıyor. Elektrik fiyatları zamlandı diye neden kızıyorsunuz elektrik ağaçta mı yetişiyor. Yakında paranız olsa bile elektrik bulunamayacak mecburen kendi kaynaklarımızı kullanmalıyız. Herşeye muhalefet olmaz. Destekleyin eksik olan sistem vs olursa onları eklettirin.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022