×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Hububat üreticisine destek

Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alım fiyatlarını duyurdu.

Çevre 17/06/2022 09:39 17/06/2022 09:42

A- A+

Toprak Mahsulleri Ofisi Eskişehir Başmüdürlüğü koordinesinde, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, TMO Eskişehir Başmüdürü Mehmet Murat Hasçuhadar, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Naci Erdemli ve ilçe ziraat oda başkanlarının katılımıyla, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Başak Çalışma Ofisinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 


Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Ürününü TMO’ya satan üreticilere buğdayda 1000TL, Arpada 500TL destek 
Toplantıda TMO’nun 2022 yılı hububat alım kampanyası ile ilgili üreticileri ilgilendiren detaylar paylaşan TMO Eskişehir Başmüdürü Mehmet Murat Hasçuhadar yaptığı açıklamada: “TMO’nun 2022 yılı alım fiyatları 5 Haziran 2022 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ton başına 2. Grup Sert Ekmeklik Buğday için 6050TL, Makarnalık Buğday için 6500TL ve Arpada 5500TL olarak açıklanmıştır. Ayrıca 1 Eylül 2022’ye kadar ürününü TMO’ya satan üreticilere, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca sonbahar hububat ekim döneminde Buğdayda 1000TL ve Arpada 500TL hububat alım priminin ödeneceği belirtildi. Hububat alım priminin ÇKS’de belirtilen üretim miktarının 2 katına kadar “TMO’ya satılan buğday ve arpa” için ödenecek olup ÇKS’de hububat kaydı bulunan üreticilerden “cins ve kota sınırlaması” olmadan alım yapılacaktır.” dedi.
 

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022