×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Eskişehirspor'da kongre öncesi açıklama

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Hanefi Demirkol Tesislerimizde bir basın toplantısı düzenledi.

Eskişehirspor 24/05/2022 13:03 24/05/2022 13:04

A- A+

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek, yaptığı basın açıklamasına küme düşüldüğü için duyduğu üzüntüyü dile getirirken, tüm Eskişehirspor camiasından özür diledi. Göreve geldikleri günden bu yana yapılanları değerlendiren Şimşek, “Kulübe geldiğimizde ortada bir takım yoktu. Hızlıca bir takım kurarak, kampa göndermeyi başardık. Altyapı yasağını kaldırmak için, FIFA dosyaları ile ilgilendik. Spor Toto’dan yıllardır alınamayan parayı şehrimize getirmeyi başardık. Karşı karşıya kaldığımız bir çok puan silme cezasını yine ödemeler yaparak durdurmayı başardık” dedi. 

Bu yıl çok zorlandık 

Mehmet Şimşek, kulübün borcunu kongre öncesi açıklama gereğini yönetime aday olacakların önlerini görmeleri adına yaptıklarını belirterek; “Liste yapmak ve takımımızı kurtarmak isteyen varsa kulübümüzün durumunu önceden bilmeleri gerekir diye düşündük. Çok büyük borçları olan bir kulübü yönetmek zor ve biz bu yıl çok zorlandık. Kulübümüze bu sene sağladığımız sponsorluk ve reklam katkılarının yüzde 90 gibi bir kısmını şehir dışından bulduk. Eskişehirspor’un ismi şehir dışında bu kadar değerliyken, şehrimizden destek görememesini anlamıyoruz.  Kongre ilan ettiğimizde isterdik ki şehrimizin idarecileri ortak bir paydada buluşulması adına bir çözüm yolu sunsun ancak olmadı. Liste yapan adaylar olduğunu duyuyoruz. Kulübümüzün toplam borcu 287 milyon Türk Lirası’dır. Bizim derdimiz kulübü bizim yönetmemiz değil, ortak bir paydada kulübümüzü kurtarmaktır. Eskişehirspor Eskişehir’in en büyük markasıdır” diye konuştu. 

Resmi teklif yok 

Kulüp Başkanı Şimşek,  oyuncularla ilgili olarak ise şunları söyledi;  “Şuan kulübümüzü federasyona veren 7 futbolcu var. Önümüzdeki sene yönetimde olacak kişilerin ortada bir takım bulabilmesi adına biz son güne kadar bu oyuncularımızı burada tutmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Oyuncularımızdan herhangi biri için kulübümüze gelen resmi bir teklif yok” dedi.

Eskişehirspor'un borcu 

Kulüp Başkan Yardımcısı ve Mali Asbaşkan Özgür Marankoz ise, kulübün borcunu açıkladı. Marankoz, "Geçtiğimiz yıl yapılan Mali Kongrede Euro kuru 10.16 TL iken kulübümüzün borcu 250 Milyon TL olarak açıklanmıştı. Euro kuru yüzde 70 artmış olmasına rağmen, kulüp borcumuz 350 Milyon bantlarına çıkabilecekken; yapılan ödemelerden dolayı 287 Milyon olarak tutulabilmiştir. Yapılan ödemelere rağmen kulübümüzün borcunun yükselmesinin sebebi budur" dedi. 

YORUMLAR

...
Mustafa Şimşek
İnsanlar artık para vermek istemiyor. Verilen paralar nerelere gitti belli değil. Şu anki yönetimin yapacağı bişey yok. Önceki yönetimlerde boşa ve nereye verildiği belli olmayan paralar yüzünden şimdiki yönetim uğrasıyor. Ama boşa uğrasıyor. Artık iş adamından siyasiye, taraftara kadar bıktık. Cebinden 50 TL nin 20 TL sini veren taraftar gördüm ben. Ama boşunaymış.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022