×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Eskişehirli öğrenciden uluslararası başarı

Eskişehir’de yaşayan 7’nci sınıf öğrencisi Hasan Efe Ar, 12 ülkeden öğrencilerin katıldığı uluslararası dil sınavı Willkommen’de derece kazanmayı bekliyor.

Eğitim 23/11/2021 10:19 23/11/2021 10:19

A- A+

Çağfen Koleji’nde öğrenim gören 7’nci sınıf öğrencisi Hasan Efe Ar, uluslararası dil sınavı Willkommen’e İngilizce dalından katılarak finale kaldı. 12 farklı ülkeden öğrencilerin yer aldığı sınavın final aşamasında 40 sorudan 36’sını doğru cevaplayan Ar, uluslararası düzeyde derece kazanmak için sınav sonuçlarının açıklamasını bekliyor. Daha önce katıldığı Uluslararası STEM Olimpiyatları Genel Kategorisi’nde dünya beşincisi olan Ar, önümüzdeki süreçte farklı yarışmalarda da başarı elde ederek Türkiye’yi birçok alanda temsil etmek istiyor.

“Ülkemi yurt dışında temsil etmek istiyorum”

Sınava hazırlanma sürecinde yaşadıklarını anlatan Hasan Efe Ar, “Çağfen Koleji bize uluslararası sınavlara katılma fırsatı sunduğu için, öğretmenlerimin de desteğiyle sınava katıldım. Sınavda yarı finale yükseldim ve burada yüz yüze sınava girdim. 51 sorudan 50 tanesi şıklıydı. 1 soru da makaleydi. Belirli bir konu üzerine yazı yazdık. 2 hafta önce de final sınavına online olarak girdim. Bu sınavda da 40 tane şıklı soru ve 1 tane makale sorusunu yanıtladım. Öğretmenim bana çok yardımcı oldu, sınava girmeden önce ipuçları verdi. Final sınavında 40 sorudan 36’sını doğru yaptım. Makalenin sonucu ise henüz belli olmadı. Ülkemi yurt dışında temsil etmek istiyorum. Bundan sonraki hedefim iyi bir lise kazanıp sonrasında da yazılım mühendisliği okumak” dedi.

YORUMLAR

...
Aras
Tebrikler, daha da başarılı olması dileğiyle.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2021