×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Eskişehir sıfıra yarışıyor

Büyükşehir Belediyesi 2050 yılına kadar karbon salınımını sıfıra indirmeyi amaçlayan, Şehirler Sıfıra Yarışıyor (Cities Race to Zero) Programına üye olmak için başvurusunu tamamladı.

Gündem Çevre 27/12/2021 09:14 27/12/2021 09:14

A- A+

Şehirler Sıfıra Yarışıyor Programına katılan 454 şehir, bu program ile C40 bildirileri temel alınarak, bilime dayalı eşitlik ve kapsayıcılık ilkeleri çerçevesinde, şehirler kendi iklim eylem yolculuklarında başarabilecekleri eylemler konusunda taahhütte bulunuyor ve taahhütleri ile ilgili faaliyetlerini yürütüyor.

Paris Anlaşması 

Şehirleri, bölgeleri, işletmeleri ve yatırımcıları Paris Anlaşmasının hedeflerine ulaşmak ve daha kapsayıcı ve dirençli bir dünya yaratmak amacıyla bir araya getirmeyi ve şehirlere iklim uygulamaları konusunda yapılması gereken eylemlerin belirlenmesine yardımcı olmayı hedefleyen proje ile Büyükşehir Belediyesi, çevre için çalışmalarına bir yenisini daha ekleyecek.
 

YORUMLAR

...
asaf
son 2 dönem ne yaptı, tramvayın neresi iyi trafiğin içine ediyor.
...
abdullah
Yaptığı parklarda gezmesini biliyor muşuz!!! bak bak bak bak lafa bak, sanki babasının parası ile yapmış.
...
ali güler
Ülke yönetimi olarak her ne kadar afrika ülkeleri ile yarışsakda , şehir olarak üst seviye bir başkanımız var.
...
L
Bence müthiş projeler. Herkes Büyükerşen'e laf ediyor ama yönetimin uğraştığı projelere bakın. Yok tramvay getirdi trafik bilmem ne ya kardeşim adam size bu şehir genişliyor, büyüyor dedi tren istasyonunu taşıyalım, şehir içinden çevre yolu geçmesin Bozdağ'dan dolansın dedi anlamadınız. Şimdi şehirde adam gibi dert olarak bir tek trafik var o kadar olsun. Herkes laf ediyor ama gidip yaptığı parklarda gezmesini biliyorsunuz!

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022