×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Çocuklar doğayla buluşuyor

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmalarının çocuklara doğayı tanımaları için imkan sağlıyor.

Eğitim 05/10/2021 15:05 05/10/2021 15:06

A- A+

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen atölye çalışmaları arasında; 5-9 yaş grubu için masal gecesi, 7-8 yaş grubu için oryantring – harita yardımı ile yön bulma, 11-13 yaş grubu için imge oyunları, 12-15 yaş grubu için sazımın ince teli, her yaş grubu için doğa yürüyüşü, 15 yaş ve üzeri için Mr. Spack ve Çönge karakter ve kağıt tasarım atölyesi gerçekleştirilecek.

Yeryüzü Ekoloji Okulu, çocukların yanı sıra 18 yaş üstü vatandaşlar için de birçok atölye seçeneği sunuyor. 18 yaş ve üzeri katılımcılar için düzenlenen atölye çalışmaları LARP – Gerçek Bir Masal, doğal boya üretimi ve uygulamaları, kutu oyunu, bitkilerden krem yapımı atölyelerinden oluşuyor.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3081-3085 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2021