×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Bitki sağlığı faaliyetleri incelendi

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı yetkilileri, Eskişehir’de yürütülen bitki sağlığı faaliyetlerini yerinde inceledi.

Çevre 08/10/2021 15:26 08/10/2021 15:26

A- A+

Kurum binasında gerçekleşen ön toplantıya Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı personeli Ziraat Mühendisleri Mehmet Demir ve Sibel Öztürk, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ahmet Altıkat ve şube personeli katıldı.
Düzenlenen toplantıda, kent özelinde bitki sağlığı ve karantina çalışmaları sırasında karşılaşılan sorunlar, görüş ve öneriler değerlendirildi. Bakanlık yetkilileri tarafından tıbbi ve aromatik bitkilerde yabancı ot mücadelesi ile ilgili yeni çıkan uygulamalara dair bilgi verildi. Eskişehir’e ait bitkisel üretimde anahtar performans göstergeleri değerlendirildi.
Daha sonra örtü altı üretimin yoğun olduğu Mihalgazi ve Sarıcakaya ilçelerinde ziyaretler gerçekleştirildi. Bu ilçelerde önder çiftçiler ile bir araya gelen Bakanlık yetkilileri, üreticilerin talep ve sorunlarını dinleyerek bilgi alışverişinde bulundu.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2021