×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Karikatürler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Balmumu Müzesi'ne hayran kaldılar

Eskişehir’de düzenlenen bir panele katılmak üzere kente gelen TED Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Kerem Kılıçdaroğlu ve gazeteci Özlem Gürses, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ne hayran kaldı.

Kültür Sanat 16/05/2022 14:30 16/05/2022 14:30

A- A+

Odunpazarı Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Yeniden Demokrasi Mümkün Mü?” konulu söyleşi ve imza günü etkinliğine katılmak üzere Eskişehir’e gelen TED Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Kerem Kılıçdaroğlu ve gazeteci Özlem Gürses bir dizi ziyaret yaptı.
   Tarihi Odunpazarı Bölgesinde bulunan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret eden Dr. Kerem Kılıçdaroğlu ve Özlem Gürses, müzedeki eserlere hayran kaldıklarını söylediler.


Kerem Kılıçdaroğlu, babası ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi liderler bölümünde yer alan balmumu heykelini de yakından inceleyerek fotoğraf çektirdi. Özlem Gürses de müzede bulunan balmumu heykeli ile birlikte poz verdi.
Müzeyi çok beğendiklerini belirten Kerem Kılıçdaroğlu ve Özlem Gürses, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in belediyecilik anlayışı ile Eskişehir’in modern bir kent kimliğine kavuştuğunu, sanata ve sanatçıya verdiği desteğin de tüm ülkeye örnek olduğunu söylediler.
 

YORUMLAR

...
Faik özsoy
Özlem gürses çok değerli bir aydınımız vede türk büyüğümüzdür. Hoca yakışanı yapıp bu vatanperver hanımın heykelini yaparak devlet millet adına çok önemli bir görevi yerine getirmiştir .

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2022