×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası Özel Üyelik

Haber Kategorileri

Gündem Resmi İlanlar Politika Teknoloji Eğitim Sağlık Yurttan Spor Kültür Sanat Eskişehirspor Foto Şaka

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Afet ve dirençlilik Kongresi'nde AÜ'de yer aldı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinatörlüğünde üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi’nde Anadolu Üniversitesi de yer aldı.

Çevre 08/10/2021 15:29 08/10/2021 15:33

A- A+

Üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi (IDRC2021), “İklim Değişikliği ve Yerel Dirençlilik” temasıyla AFAD Ankara yerleşkesinde yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Afetlere dirençli toplum ve dirençli bir kent oluşturma çabalarında önemli girişimlere imza atan Anadolu Üniversitesi de düzenlenen organizasyonda paydaşlar arasında yer aldı. Kongrede gerçekleştirilen panel, sözlü poster bildirileri, sergi etkinlikleri; akademi, ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Pek çok farklı oturum ve etkinliğin yapıldığı kongrenin sergi alanında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı ders kitapları ve programa ilişkin bilgilendirici metin ve broşürler de katılımcıların dikkatine sunulurken yoğun ilgi gördü.

YORUM YAP

haber yazılımı | Copyright © 2021