ZEYNEP'İN MUTFAĞI

Son Güncelleme : 20 Temmuz 2018 12:07
ZEYNEP'İN MUTFAĞI

Meslekdaşım Sevcan Demircan ile birlikte gastro gezginler olarak yine lezzet turumuzu sürdürüyoruz. Eskişehir kadın girişimcilerine model teşkil edecek Zeynep'in Mutfağına ziyaretimizi yaptık bu hafta.

SÖYLEŞİ: FERİT OKTAŞ

Yıllardır süregelen ev hanımlığını bir kenara bırakıp içindeki sese kulak vererek hayallerini gerçekleştiren başarılı bir girişimci olan Zeynep hanım bizi şirin mekanında karşıladı.

Mütevazi ama tertip düzeni yerinde olan Zeynep'in Mutfağına adımızı attığımız anda kendimizi adeta yıllardır evine misafirliğe gittiğimiz bir komşumuzda ağırladığımız hissine kapıldık açıkçası.

Zeynep hanım'ın kendi işinin patronu olma sürecindeki başarı hikayesini kısaca özetler isek; kendine olan özgüveni ile emek sarfederek yüreğini koymuş kendi işine...sonuç ;azimle hedefine ulaşan başarı öyküsü kediliğinden oluşmuş.

Zeynep'in mutfağı yaklaşık otuz metrekareyi geçmeyen yedi masalı şık bir mekan.

Çeşitli hamur işleri ve kahvaltı menülerinin yanı sıra özel davet,organizasyonlar için hazırladıkları alternatif yemek çeşitlerinin bu mekanın minik mutfağında becerilmesi gerçekten takdire şayan doğrusu. Her gün rutin olarak üç çeşit ev yemeği menüsüne ilave olarak zeytinyağlı etli sarma,mantı ve ayrıca herbiri damakta ayrı lezzetler bırakan börekler bu mekanın menüsünün baş tacı olmuş.

Bunların yanında özel maydonozlu ev köftesi,mantısı,gözlemesi ve menemen çeşitleri de müdavim müşterileri tarafından çok beğeniliyor.En çok müşteri kitlesi ise ,Tıp fakültesi hocaları doktorlar ve Üniversite de çalışanları rağbet ediyor bu mekana.

BAŞARILI BİR KADIN GİRİŞİMCİ "ZEYNEP ERAYIK"

Zeynep hanım,yıllardır hayalini kurduğu butik işletmesini 2016 yılında en büyük destekçisi olan eşi Cafer bey ile birlikte gerçekleştiriyorlar. Cafer bey,ünlü bir pastahanenin yöneticiliğini uzun yıllar yapmış.Yeme içme sektöründe tecrübesini de katarak eşi Zeynep hanımla birlikte bu butik yemek sektöründe ilerlemek üzere yola koyulmuşlar.O gün bu gündür birlikte işlettikleri bu mekan artık onların ikinci evleri olmuş. Zeynep hanım,yemek malzemeleri seçiminde çık titiz.Yemekler ve çorbalar kemik suyu ile yapılıyor.Özel olarak getirileri zeytin yağı kullanılıyor yemeklerde .Zeynep hanımın maharetli elinden çıkan yemekler çevrede çok beğeniliyor.Bir çok davet organizasyonlardan özel günler için özel olarak sipariş tekliflerini de karşılamaya çalışıyorlar.Açıkçası Zeynep hanımımın evindeki mutfağında Ne kullanılıyorsa iş yerinde de aynısı kullanılıyor.Sarma da kullanılan yaprakları da kendisi salamura ediyor.Kahvaltılık sosları salçaları mantısı da kendi el üretimi olarak satışı da var ayrıca.

Nasıl Gidilir?..

Büyükdere mah.Atabey sok.No:2/A Eskişehir Tel: 0535 283 01 85

Çalışma saatleri: 07.30/ 21oo

Fiyatları Nasıl?

Üç çeşit yemek menü: 15 tl

Kahvaltı tabağı: 10 tl.

Ev köftesi garnütürü ile: 15 tl

Mantı: 12 tl.

Kahvaltılık ezme : 30 tl./kg

GEZGİNİN YORUMU

Bu tür işletmelerin en beğendiğim yanı açık mutfak olması.Herşeyden önce hijyen bakımından müşteriye güven veriyor.Zeynep 'in mutfağı 20 çeşit yemek menüsü ile bu minik mekanda lezzet şöleni sunuyor. Maydanozlu ev köftesinin tadına baktık anne köftesini özleyenler olarak bizden tam not aldı.Kendi el yapımı mantısı da başarılıydı.Özellikle menemenini ve zeytinyağlı et sarmasını tavsiye ederiz.Kıvamı ve lezzeti tam bizim damağmıza hitap etti.Lezzet düşünleri bu şirin,samimi butik mekana uğramadan geçmesinler.Memnuniyet garanti diyebiliriz.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali İhsan Akyol

25 Temmuz 2018 16:51
Çok lezzetli yemekleri var.Îsletme çok sağlıklı ve hijyen bir işletme. Fiyatlar bu kalite ve hijyene göre çok uygun.Zeynep Hn. ve eşi Cafer beyi tebrik ediyoruz.Eskişehir e yakışır bir işletme kurmuşlar. uzun òmürlü olmasını diliyoruz.

EzgiSU

25 Temmuz 2018 22:18
Burada hijyen ve kaliteye çok önem veriliyor fiyatları da ev yemekleri olmasına rağmen çok ucuz ve lezzetli Zeynep'in Mutfağında yemek yerken aynı annemin yaptığı gibi evimde hissediyorum kendimi

pusat

15 Temmuz 2018 09:21
çok pahalı. gitmeye değmez.
YAKA PAÇA GÖZALTI
YAKA PAÇA GÖZALTI
Eskişehir'de, FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen operasyonda, birçok suçtan aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan şüpheli gözaltına yakalandı.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR
ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR
Yunusemre Caddesi üzerinde bulunan Eski Otogar, uzun yıllardır atıl durumda. 13 yıldır beklenen projenin hayata geçmemesi sonucu ortaya çıkan kötü görüntü Eskişehir'e yakışmıyor.
BÜYÜKERŞEN'E DESTEK MESAJI
BÜYÜKERŞEN'E DESTEK MESAJI
Emekli Başbakanlık Başmüfettişi Bülent Tarhan, Başkan Yılmaz Büyükerşen'e Eskişehirspor konusunda destek mesajı gönderdi.
VALİ DENETİMİ
VALİ DENETİMİ
81 ilde hayata geçirilen, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesini hedefleyen vatandaş odaklı ‘Açık Kapı’ hizmetlerini yerinde inceleyen Vali Özdemir Çakacak, yapılan iş ve işlemler hakkında bilgi aldı.
AK PARTİ YEREL SEÇİMDE İDDİALI
AK PARTİ YEREL SEÇİMDE İDDİALI
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir'de özellikle yaklaşmakta olan yerel seçimleri kazanma adına görevlendirildiklerini belirtti.
BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ
BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ
​İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, vatandaşın güvenilir gıdaya ulaşarak sağlıklı ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla rutin gıda denetimlerimize hız verdi.
ÇÖZÜM PROJELERİMİZİ  OLUŞTURUYORUZ
ÇÖZÜM PROJELERİMİZİ OLUŞTURUYORUZ
İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Av. Mehmet Ektaş, parti binasında düzenlediği basın açıklamasında Kentsel Sorunlara Çözüm Atölyesi'nde çözüm projelerini oluşturduklarını duyurdu.
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI
Cumhuriyet Halk Partisi 17 Ağustos büyük Marmara depreminin yıl dönümünde aradan geçen 19 yıllık süreçte hiçbir önlem alınmadığını belirterek, yaşanan ihmalleri Meclis gündemine taşıdı.
HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK
HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK
Eskişehir’de, ‘Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’ projesi kapsamında, çocuklar trafik kurallarına uymayan şoförleri kırmızı düdük çalarak uyaracak.