ZAFER KONSERİ

17 Mart 2018 15:34
ZAFER KONSERİ

Odunpazarı Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferini 103’üncü yılında “Bir Diriliş Destanı Çanakkale” konseri ile kutladı.

İzmir Marşı ile kapanış

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konser Kenan Pekgöz tarafından hazırlandı. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konser öncesinde; Türk Bayrağı, üzüm hoşafı ve ekmek dağıtıldı. Odunpazarı Belediyesi Müzik Korosu konserine “İzmir Marşı” ile son verirken, konseri dinlemeye gelenler de koronun coşkuyla söylediği bu marşa ayakta eşlik etti.

Atatürk'ün izi silinmeyecek

Konser sonrasında koro üyelerine çiçek takdim eden İbrahim Arslan “Bugün bizler varsak, o şehitlerin, o direnişin, o birlik mücadelesinin sonunda buralardayız. Onlara ne kadar minnet borçlu olduğumuzu anlatmaya kelimeler yetmez. İzmir Marşı’nda ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa, adın kazılacak mücevher taşa’ diyorlar ya, aslında Mustafa Kemal’in adı milyonlarca insanın yüreğine kazındı. Bizleri yok edemedikleri sürece, Mustafa Kemal’i yok etmek mümkün olmayacak” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.
İMAR BARIŞI ANLATILDI
İMAR BARIŞI ANLATILDI
Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.
HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ'Nİ GEZDİLER
HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ'Nİ GEZDİLER
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezini ziyaret etti.