YÜZDE 65'İ TAMAMLANDI

Son Güncelleme : 04 Ocak 2018 13:01
YÜZDE 65'İ TAMAMLANDI

Eskişehir ekonomisine yılda 600 milyon lira gelir sağlayacak, fuar ve kongre altyapısı ile Eskişehir'in turizmindeki iddiasına güç katacak Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin yüzde 65’i tamamlandı

Projenin en kısa sürede tamamlanabilmesi için kötü hava koşullarına rağmen 200 kişilik ekip tarafından yoğun mesai harcanıyor. Proje kapsamında Fuar blokları ve Kongre Merkezi’nin dış cepheleri tamamlandı, yapılarının içinin tamamlanması için de çalışmalar devam ediyor.

Tüccar kazanacak

Fuar Kongre Merkezi ile aynı arsada yükselen Eskişehir Ticaret Odası’nın yeni hizmet binasının inşaatı da sürüyor. Projelerin mevcut durumu hakkında bilgi veren Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, şehir ekonomisine 600 milyon lira gelir sağlayacak olan Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’ni ve ETO’nun yeni hizmet binasını tamamlamak için çalışmaların süratle devam ettiğini söyledi. Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin Anadolu’daki en modern ve işlevsel komplekslerinden biri olacağını kaydeden Güler, proje sayesinde hizmet sektöründeki üyeler başta olmak üzere Eskişehirli tüccarın daha çok kazanacağını dile getirdi.

İstikbal projesi

Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin yalnızca ETO’nun değil tüm Eskişehir’in istikbal projesi olduğunu kaydeden Güler, proje sayesinde Eskişehir’in kongre ve fuar turizminde önemli bir adım atacağını vurguladı. EFKM ile birlikte fuar ve kongre turizminin geleceği için Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun da faaliyete geçmesi gerektiğini kaydeden Güler, bunun için gerek kamu kuruluşlarının gerek sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi. ETO’nun yeni hizmet binasını da tamamlamak için çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Güler, üyelere yakışan bir binada hizmet vereceklerini söyledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali

04 Ocak 2018 18:59
Yılda 600 milyon nasıl ve ne şekilde olacak merak konusu

Nedim

14 Ocak 2018 06:30
600 milyon yıllık gelir olacakmış! Para kazanmak bayağı kolaymış! Altın madeni falan mı varmış orada? Hakikaten çok komiksiniz. 5-10 milyon masraf ve maliyet ve sermayenin 100 katı kar hem de her sene! Böyle yatırım Dünya da yoktur. Beni de ortak edin bari. Ya da hemen borsaya girin, halka açılın.

Halil Zeybek

05 Ocak 2018 01:29
Fabrika yapmayın, bina yapın, ne satacaksınız acaba? Fuar yapıp, kongere yapmaya kim gelecek acaba? Boş işler bunlar.

Suat Uslu

04 Ocak 2018 16:22
600 000 000,-TL gelir nasıl bir öngörüdür!!

Hakan

05 Ocak 2018 23:23
"şehir ekonomisine 600 milyon lira gelir sağlayacak" Ben de merak ettim. Ayrıca bazı resmi belgeleri almak için yeni binaya gitmek oldukça zorlu olacak. Umarım 2 Eylül caddesinde de faaliyet devam eder.
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.