YÜKSEK FİYAT VATANDAŞA YANSIMIYOR

08 Eylül 2018 16:30
YÜKSEK FİYAT VATANDAŞA YANSIMIYOR

Dolar kurunda yaşanan hareketlilik, birçok ürünün fiyatını da olumsuz etkiledi. Buna rağmen Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, “Esnafımız kendi kar marjlarından fedakarlık ederek fiyatları vatandaşalara yansıtmamaya çalışıyor” dedi.

Ali Safa Şen, geçmiş dönemlerde de bu tür ekonomik problemlerin yaşandığını hatırlatarak, “Geçmiş yıllarda bu tür dövizdeki dalgalanmalar bizim esnafımızı etkilemişti. Ama esnafımız bunun üzerinden geldi. Güçlü bir iradeye sahip, güçlü bir ekonomiye sahip olan esnafımız bunda da dik duracaktır. Tabii halkımızın da esnafımıza yardımcı olması lazım. Menfaatçilerden mümkün olduğu kadar alışveriş etmemeleri lazım. Esnaflar, bu fiyat artışlarını mümkün olduğu kadar halkımıza yansıtmamaya çalışıyor. Tabii ki doğalgaza, elektriğe, nakliyeye gelen zamlar gibi birtakım zamlar, ürünlerin fiyatlarını etkiliyor. Ama esnafımız kendi kar marjlarından fedakarlık ederek belirttiğim gibi bunu minimize etmeye çalışıyor. Ama bunun çok uzun süreli olacağını ben tahmin etmiyorum" dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ayra

08 Eylül 2018 23:11
Yalan, her şeyi fiyatı artmış durumda.

Halil Toksöz

09 Eylül 2018 01:20
Kime yansıyor acaba? Safız ya!!!

yirmialtı

08 Eylül 2018 22:04
sen ne içiyon ne yiyon başkan. söylediklerine kendinde inanıyonmu.herşey ateş pahası . sen ne diyon ..

ali

08 Eylül 2018 19:41
esnaflar gelen zamları kendileri karşılıyor ise amma kar marjları varmış.

ayhans

08 Eylül 2018 18:39
BU ABİ NE YER İÇER BİRİ ÖGRENİRSE BİLGİ VERİRSE SEVİNİRİM İŞTE BU KAFA YÜZÜNDEN 16 YILDIR BU KADİM TOPRAKLAR VE İNSANLAR ACI ÇEKİYOR KİME GÖZ KIRPIYORSUN YAZIK BİR KISIM İŞ İNSANLARINI TEMSİL EDİYOR ÇOK YAZIK EDEP YAHU

Mustafa

09 Eylül 2018 12:16
Başkan sen hiç piyasayı gezmiyorsun galiba. Hergün reklamlarda ismi geçen bir okul kıyafet mağzası var. Daha yeni ürünler eline gelmeden geçen senenin ürünlerini bu yılki fiyatlarla satıyor. Hem diyor yeni sezon daha gelmedi. Eee eski sezonu niye zamlı satiyon dedim dolar uçtu gitti geçen seneye sattığım fiyata bu sene yatıramıyorum dedi. Iyi de sen bunu geçen sene yatırmışsın. Özetle sizin dedikleriniz laf hikaye adam kandırma.eskisehir esnafı bize çok güzel yansıtıyor.

hasan

09 Eylül 2018 14:28
Sevsinler seni
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.