YÜKSEK FİYAT VATANDAŞA YANSIMIYOR

08 Eylül 2018 16:30
YÜKSEK FİYAT VATANDAŞA YANSIMIYOR

Dolar kurunda yaşanan hareketlilik, birçok ürünün fiyatını da olumsuz etkiledi. Buna rağmen Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, “Esnafımız kendi kar marjlarından fedakarlık ederek fiyatları vatandaşalara yansıtmamaya çalışıyor” dedi.

Ali Safa Şen, geçmiş dönemlerde de bu tür ekonomik problemlerin yaşandığını hatırlatarak, “Geçmiş yıllarda bu tür dövizdeki dalgalanmalar bizim esnafımızı etkilemişti. Ama esnafımız bunun üzerinden geldi. Güçlü bir iradeye sahip, güçlü bir ekonomiye sahip olan esnafımız bunda da dik duracaktır. Tabii halkımızın da esnafımıza yardımcı olması lazım. Menfaatçilerden mümkün olduğu kadar alışveriş etmemeleri lazım. Esnaflar, bu fiyat artışlarını mümkün olduğu kadar halkımıza yansıtmamaya çalışıyor. Tabii ki doğalgaza, elektriğe, nakliyeye gelen zamlar gibi birtakım zamlar, ürünlerin fiyatlarını etkiliyor. Ama esnafımız kendi kar marjlarından fedakarlık ederek belirttiğim gibi bunu minimize etmeye çalışıyor. Ama bunun çok uzun süreli olacağını ben tahmin etmiyorum" dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ayra

08 Eylül 2018 23:11
Yalan, her şeyi fiyatı artmış durumda.

Halil Toksöz

09 Eylül 2018 01:20
Kime yansıyor acaba? Safız ya!!!

yirmialtı

08 Eylül 2018 22:04
sen ne içiyon ne yiyon başkan. söylediklerine kendinde inanıyonmu.herşey ateş pahası . sen ne diyon ..

ali

08 Eylül 2018 19:41
esnaflar gelen zamları kendileri karşılıyor ise amma kar marjları varmış.

ayhans

08 Eylül 2018 18:39
BU ABİ NE YER İÇER BİRİ ÖGRENİRSE BİLGİ VERİRSE SEVİNİRİM İŞTE BU KAFA YÜZÜNDEN 16 YILDIR BU KADİM TOPRAKLAR VE İNSANLAR ACI ÇEKİYOR KİME GÖZ KIRPIYORSUN YAZIK BİR KISIM İŞ İNSANLARINI TEMSİL EDİYOR ÇOK YAZIK EDEP YAHU

Mustafa

09 Eylül 2018 12:16
Başkan sen hiç piyasayı gezmiyorsun galiba. Hergün reklamlarda ismi geçen bir okul kıyafet mağzası var. Daha yeni ürünler eline gelmeden geçen senenin ürünlerini bu yılki fiyatlarla satıyor. Hem diyor yeni sezon daha gelmedi. Eee eski sezonu niye zamlı satiyon dedim dolar uçtu gitti geçen seneye sattığım fiyata bu sene yatıramıyorum dedi. Iyi de sen bunu geçen sene yatırmışsın. Özetle sizin dedikleriniz laf hikaye adam kandırma.eskisehir esnafı bize çok güzel yansıtıyor.

hasan

09 Eylül 2018 14:28
Sevsinler seni
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.
ES-ES AŞKI
ES-ES AŞKI
Eskişehirspor’un Gazişehir Gaziantep FK’yı konuk ettiği TFF 1. Lig 6. hafta maçında tribünde gelinlik ve damatlıkla maç izlemeye gelen çift ilgi odağı oldu. 
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor. 
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
Eskişehir'de bir evcil hayvan dükkanının önünde bulunan tavşanı çalan hırsızlar, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir araya gelen 4 nine, ilerleyen yaşlarına rağmen balkonu sınıfa çevirerek okuma öğreniyor. 
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
Ülke genelinde 65 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Eskişehir’de de renkli görüntülere sahne oldu. 
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.