YOK BÖYLE VİCDANSIZLIK!

Son Güncelleme : 10 Ocak 2019 11:01
YOK BÖYLE VİCDANSIZLIK!

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesinde sokaktan toplanan köpeklerin Bilecik'in Söğüt ilçesinde eksi 13 derecede dağlık bir araziye bırakıldığı iddiası tepkilere neden oldu. 

Olay, dün Bilecik'in Söğüt ilçesi Çaltı köyü-Söğüt karayolu üzerinde meydana geldi. Hayrettin Bayraktar isimli çiftçi traktörüyle Borcak köyü yol ayrıma geldiği esnada, üzerinde Mihalgazi Belediyesi yazan 26 FU 357 plakalı minibüsün yolun kenarında durarak yaklaşık 20 köpeği boş araziye bıraktığını gördü. Bayraktar olay anını cep telefonuyla kaydederek duruma tepki gösterdi. Söğüt Belediyesine haber verilmesi üzerine ekipler kısa sürede bölgeye ulaştı. İlk olarak köpekler beslenirken ardından hasta olan bir köpek tedavi altına alındı. 
Soğuk havaların iyice kendini hissettirmesinin ardından ortaya çıkan görüntüler sosyal medya üzerinde hayvanseverleri ayaklandırdı. 

"Köpekler kaderine terk edildi" 
O anları kaydeden çiftçi görüntülerde "Köpekleri salan Mihalgazi Belediyesi. İşte başı boş kaderine terk edilen köpekler. Evet herkes görsün" ifadelerine yer verdi. Olay sonrasında büyük üzüntü yaşadığı görülen Borçak, köpekleri bira araya getirerek beslemeye çalıştı. Öte yandan 26 FU 357 plakalı Mihalgazi Belediyesi ait araç hakkında gerekli suç duyuruları bulunuldu. 

"Köpekler araçtan kendisi kaçtı" 
Olayla ilgili Mihalgazi Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe sınırları içinde yer alan köpeklerin Odunpazarı Belediyesine tedaviye getirildiği sırada görevli aracın yolda kaldığı belirtildi. Görevlinin uzun uğraş vermesine rağmen karlı yoldan çıkamadığını kaydeden yetkililer, şoförün araca zincir takmak için indiği esnada köpeklerin de açık kapıdan dışarı çıktığını bildirdi. Bazı köpeklerin görevliye saldırdığını ve görevlinin oradan uzaklaşmak zorunda kaldığını aktaran yetkililer, görevli hakkında da soruşturma başlattıklarını ve durumun takipçisi olduklarını kaydetti. 

Yorumlar (18) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

kenan

10 Ocak 2019 12:15
vay be mazerete bak kemal sunal filmi gibi .yok böyle bir yalan

Kenan

10 Ocak 2019 12:14
İyi hikaye kurgulanmış.

Bir Eskişehirli

10 Ocak 2019 12:08
Mihalgazi Belediye başkanı kadın, Hayvan haklarında kadınlar erkeklere göre çok daha duyarlılar. Acaba bu durumdan Başkan Hanımın haberi var mı? Kimin talimatıyla oraya atılması söylenmiş.Bunun ortaya çıkması lazım. Seçimlerde Başkan hanım yeniden aday gösterilmeyecek mi yoksa? Yani kendilerini koltuk korkusu mu sardı? Kamuoyu talimatı vereni öğrenmek ister.

Eses

11 Ocak 2019 03:50
Seçimde ne olacak diyen değil. Gerçek anlamda vicdan sahibi idarecilere ihtiyaç var. Bu tip insanlara yetki vermeden önce vicdan testine sokmak lazım. Tabii varsa.

mustafa kemal ünal

10 Ocak 2019 20:02
bizde yedik açıklamınızı mihalgazi, odunpazarı nere söğüt nere? söğütten mi gidiyorsunuz alpu yoluna merak ettim yoksa alpagut yolu ile alpu yolunumu karıştırdınız odunpazarını ararken

BARINAKLAR NE İŞE YARIYOR

11 Ocak 2019 06:56
BELEDİYELER BARINAKLARI GÖRÜNTÜ AMAÇLI KULLANIYOR SANIRIM. BU ZAVALLILARA HİÇ BİR ÇÖZÜM ÜRETEMİYOR .

Nazlı

10 Ocak 2019 17:15
Mihalgazi Belediye aracın oralarda ne işi varmış peki odunpazarı belediyesi Söğüte mi taşınmış ..hiç inandırıcı değil..Umarım gerekeni yapılıp ceza verilir yoksa sosyal medya da bu haber iyice yayılır da rezillik diz boyu..

inhisarlı

11 Ocak 2019 12:29
Gündüzalp bey anlaşılan inhisar tarpak yakın yerler hayvanlar geri gelir diye söğüt tarafını tercih etmişler.yollarda bi sıkıntı yok,Odunpazarı hayvan barınağı mihalgaziye 50 km kadarken söğüt tarafından 109 km..niyet apaçık ortada

süleyman

10 Ocak 2019 17:02
oradaki elemanlar emir almadan kafalarına göre yapamazlar aynı durum çiftelerdede olmuştu köpekleri vurmuşlardı

Hizmet

11 Ocak 2019 00:27
Vaybe demekki yönetici kadında olsa aynı erkekte olsa aynı içinde hayvan sevgisi olmayanlar insanlara hizmet etmek icin koltuğa aday oluyorlar zaten memlekette hak edilmeyen koltuklara önüne gelenlerin oturduğu veya oturtuldugu icin bu hâlde degilmi.

Murat

10 Ocak 2019 23:42
Allah'dan korkmaz mısınız... Yazıklar olsun. Onlarda bir can...

Nuray ınan

12 Ocak 2019 02:08
Ya biraz dürüst olun.yarin deprem olsa bu hayvanlar sayesinde gocukten cikarilacaksiniz hiç bir canlı terk edilmeyi hak etmiyor.Biraz vicdanlı olun

Ahmet Er

11 Ocak 2019 14:45
Mihalgazi belediyesi günah keçisini bulmuş köpekleri götüren aracın şöförü, yalanda hazır o şöför her yaptığını üstlerinin emirleri doğrultusunda yaptı niye kıvırıyorsunuk ki alayınıza yazıklar olsun.

ben

10 Ocak 2019 23:05
He he,şöye karda biraz kar topu oynayalım diye inmiştir köpecikler.Vicdanınız mı kurudu?

cemal

10 Ocak 2019 19:29
Köpek sahipleri kamusal alanda (cadde, sokak ve parklarda) köpeklerinin ağzına maske takmalı ve dışkılarını toplamalıdırlar. Başı boş köpeklerin ne yapacağı belli olmaz!

Gunduzalp

10 Ocak 2019 22:36
Köpeklerden kurtulmayı düşünselerdi i 38 km yol mu yaparlardı arada tarpak inhisar var ve ılıman kar olmayan ormanlık bölge varken neden arabayi karli bolgede riske atsinlar.,,bunuda dusunmek gerek.

Mustafa

10 Ocak 2019 20:55
Bütün belediyeler bunu yapmalı. 2 gün önce 14 yaşında çocuğu parçaladı bu köpekler dün bir bayanı parçaladılar. Hayvan hakkı tamam ama insan hakkı ne olacak. Bu köpekleri getirip ilçe merkezine salanlarin suçu yokmu belediye ne yapacak halkı bu hayvanlardan koruması lazım.

İsimsiz

10 Ocak 2019 12:09
Eskişehirdeki bütün belediyeler aynı şeyi yapıyor. Bayram izninde kimse barınağa gitmediği için açlıktan ölen onlarca hayvan var. Hayvan barınaklarında çalışan personel sanki zorla çalıştırılıyorlar. Barıkların hali içler acısı.Hayvanlar kendi doğal ortamlarında daha iyi şartlardalar. Keşke belediyeler bu işe karışmasalar da hayvanlar rahat etse.