Yine hayvan katliamı

Son Güncelleme : 27 Nisan 2019 11:04
Yine hayvan katliamı

Balıkesir'in Erdek ilçesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından zehirli et verilen köpek ile 3 yavrusu ve 3 kedi öldü.

Balıkesir'in Erdek ilçesinde, iddiaya göre kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin verdiği zehirli eti yiyen bir sokak köpeği ile iki aylık3 yavrusu ve 3 kedi ölürken, 6 yavru köpek ise hayvanseverler tarafından kurtarıldı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Balıkesir'in Erdek ilçesine bağlı Tatlısu Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Tatlısu İlk ve Orta Okulu bahçesine kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan zehirli etten sokak köpeği ile 8 yavrusu ve 3 kedi yedi. Hayvanlar zehrin etkisiyle can çekişirken olayın haberini alan hayvanseverlerin müdahalesi ile 6 yavru köpek kurtarılırken, anne köpek ile 3 yavrusu ve 3 kedi kurtarılamayarak öldü.Bu tip olayların son zamanlarda artış gösterdiğini belirten mahalle sakinleri, "Hayvanseverler olarak çok üzülüyoruz. Tatlısu Mahallesi'nin önemli alanları görebilecek şekilde mobese kameraları konulması için Erdek Kaymakamlığı’na başvuracağız" ifadelerini kullandılar.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

CANİLER

27 Nisan 2019 13:01
ALLAH BELASINI VERSİN BU CANİLERİN.

Veli

27 Nisan 2019 19:01
Yapanlarl ALLAH a havale eder. Aynlslnln kendilerine uygulanmaslnl dilerim. Hayvan haklarl yasasl clkarllmall sorumlular cezalandlrllmaldlr.