YILMAZ VURAL DESTEK İSTEDİ

Son Güncelleme : 11 Nisan 2018 14:04
YILMAZ VURAL DESTEK İSTEDİ

Eskişehirspor'un yeni teknik direktörü Yılmaz Vural; takım için tüm şehrin taşın altına elini koyması gerektiğini isteyerek, "Bu çınarın devrilmesine kimsenin müsaade etmemesi lazım" dedi. 

Türkiye Spor Yazarları Derneği Eskişehir Şubesinde basın mensupları ile bir araya gelen Yılmaz Vural, Başkan Halil Ünal'ın "Hocam bizim sana ihtiyacımız var" sözü üzerine Eskişehirspor'a geldiğini dile getirdi. Takıma geliş sürecine ilişkin konuşan Vural, "Ben ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Camiadan federasyona kadar beni arayıp 'Eskişehirspor'a git, bu takım ligde kalmalı' dediler. O kadar önemli bir camia ve geçmişe sahip bir takım. Fikstüre baktım ve her şey kendi açımızdan olumlu. Eskişehirspor'u bu sıkıntadan kurtarmak adına bir talebimiz olmadı, öyle geldik. Para konuşmadık. Bu camianın isteğini kayıtsız şartsız kabul ettik" ifadelerini kullandı. 

"Hepsi çok ciddi maçlar" 
Kalan haftaların zorlu olduğunu ve her hangi bir şanssızlığa yer olmadığını dile getiren Yılmaz Vural, "Bundan sonra herkesi yenmemiz lazım. Berabere kalma şansımız bile yok. Hep rakiplerimizle oynayacağız. Hepsi çok ciddi maçlar. Ciddi oynamamız gereken 4 maçımız kaldı. Son 4 maçı bu kadromuzla şansızlık yaşamadan geçirmek istiyoruz. Umutsuzluk yok. Takımda herkes çok moralli" şeklinde konuştu. 

"Bu çınarın devrilmesine kimsenin müsaade etmemesi lazım" 
Takıma sahip çıkılması adına tüm şehrin taşın altına elini koyması gerektiğini belirten teknik direktör Yılmaz Vural, özellikle belediyelere ve taraftara seslendi. Yılmaz Vural, "Belediyerlerden ricam futbol önemli ve sosyal bir olay. Eskişehir halkı, Eskişehirspor ile yatıp kalkıyor. Eskişehir'in futbolun dışında kalmasına yazık olur. Bu çınarın devrilmesine kimsenin müsaade etmemesi lazım. Herkes elinden geleni yapacaktır. Taraftarı mutlu etmek için elimizden geleni yapmak zorundayız. Oyuncularım da bunun farkında. Taraftarın vereceği itici güç çok önemli. Bu takım inşallah ligde kalacaktır. Ligde kaldıktan sonra belki takımın ekonomik yapısının düzelmesi adına olumlu gelişmeler var. Bu ekonomik gücü tekrar toparlayıp önümüzdeki sene transferi açıp iyi kadro oluştararak yukarıya oynamak zorundayız. Eskişehirspor Süper Lige geri dönmelidir" dedi. 

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (4)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EsEs

11 Nisan 2018 20:09
Yılmaz hoca ne desin.Elbette aldığı sorumluluğu yerine getirmek istiyor.Skor ne olursa olsun 90 dakika destek verelim.Yapılacak başka bir şey yok zaten.Başkasının yardımı değil bilek hakkı ile.

EsEs

12 Nisan 2018 22:00
Çıkın...Oynayın...ve de kazanın artık.Çeneniz çok çalışıyor..ayaklar ve kafa da çalışsın.Her gelen puanları alıp giderken bize boyun bükmek kalıyor.

misafir

11 Nisan 2018 21:56
Masalcı dedemiz masal anlatıyor.

Eroy

12 Nisan 2018 11:19
Samsun mac Primi 500 olmuş nerden geliyor bu degırmenın kaynagı..al sana destek işte

Para babası

11 Nisan 2018 14:51
Yılmaz hoca destek demişsin iyi hoş da. Bence sen maddi destek istersin birbirimizi az çok tanıyoruz. Bir de anlamadığım federasyon seni arayıp da Eskişehirspor kümede kalmalı mı dedi. Eğer tff esesin kümede kalmasını isterse zaten sana ihtiyaç yok böyle onun bunun şeyiyle kümede kalacaksak hiç olmasın.

taraftar

11 Nisan 2018 22:13
Başkan olmadan önce ekranlarda devamlı akıl veren Halil başkan NEREDE?

misafir

11 Nisan 2018 21:40
Günün futbolundan anlamayan teknik direktörleri niçin ES ES e getirirler anlamıyorum.Bu takımı çalıştıracak Eskişehir çocuğu yokmu?

Aliksandır Karaçoban

12 Nisan 2018 12:57
Pancarcıyla Taklacı elele başka söze gerek yok..