YILLAR SONRA ESKİŞEHİR'DE...

Son Güncelleme : 08 Ekim 2019 11:10
YILLAR SONRA ESKİŞEHİR'DE...

İzmir Bornova 57. Topçu Tugayı Emin Arı Kışlası'nda vatani görevini yapan ve 1986 yılında terhis olan askerler, tam 33 yıl sonra Eskişehir'de bir araya gelerek komutanlarına tekmil verdi.

Bu yıl Eskişehir’de bir araya gelen eski askerlik arkadaşları, geleneksel hale getirdikleri buluşmalarını her yıl bir farklı bir şehirde gerçekleştiriyor. Aynı bölükten yaklaşık 50 askerin toplanarak eski anıları yad ettikleri buluşmalarda, o günler de temsili olarak canlandırılıyor. Vatani borcunu 33 yıl önce bitirmelerine rağmen her yıl bir araya gelen ve birçoğu emekli olan askerler, bu kez Eskişehir’de bir araya geldi. Her sene farklı şehirde toplanan tertipler, yapılan içtima sonrası sabah koşusu yaparak ‘Yaylalar’ türküsünü söyledi. Buluşmada Bölük Komutanı Emekli Topçu Kıdemli Kademeli Başçavuş Kadir Erikçi, askerlerine yeniden içtima yaptırarak sayı aldı. Benzer tişörtler giyen grup, içtimanın ardından sabah sporu olarak koşup ‘Yaylalar’ türküsünü de söyledi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Emekli General

08 Ekim 2019 13:50
Allah milli birlik ve beraberliğinizi yaşadığınız sürece bozmasın....Askerlik eskiden adam gibi yapılıyordu...Anlatacak çok güzel hikayeler çıkıyordu anılardan....Şimdikiler askerlik mi yapıyor...Para verip 15 gün tatil yapıp geliyorlar...Askerlik yaptım diye hava atıyorlar...

cemal

08 Ekim 2019 13:11
Fevkalade! Günün gelişmeleri içersinde de anlamlı buluyorum. Birlik beraberlik için güzel bir mesaj da olmuş...!

Alp

09 Ekim 2019 15:13
Wow. Müthiş. Hepsine daha nice sağlıklı ömür diliyorum. Umarım diğer insanlara da örnek olur.