YHT AMBARGOSU MECLİS GÜNDEMİNDE

22 Kasım 2019 08:38
YHT AMBARGOSU MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde Eskişehirlilere kısa hat ambargosu uygulandığı yönündeki iddiaları meclis gündemine taşıdı.

Ankara-İstanbul hattında Ankara’dan Eskişehir’e yer kalmadığı gerekçesiyle bilet bulamayan bir yolcunun, İstanbul’da inecek şekilde bilet sorgulaması yapması durumunda boş koltuklarla karşılaştığını aktaran Çakırözer, “Sayıştay, YHT hatlarından iki yılda elde edilen yüzde 18’lik karın, kamu hizmeti ile bağdaşmadığını tespit etti. Bu karda Eskişehirlilere uygulanan ambargonun etkisi var mı? Çünkü Ankara’dan Eskişehir’e bilet bulamayan yolcu aynı trene İstanbul için bilet alabiliyor ancak 30 TL fazla ödemek zorunda kalıyor” dedi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattını kullanan Eskişehirlilere uygulanan bilet ambargosunu Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, “Ankara-İstanbul tren hattında Ankara’dan Eskişehir’e gitmek isteyen bir yolcuya ‘bilet yok’ deniliyor. Ancak Ankara’dan İstanbul’a gitmek istese boş koltuklarla karşılaşıyor. Veya Ankara’dan Eskişehir’e gidecek, bilet yok, başka bir yolcu iptal edince biletini alabiliyor, trene biniyor bir bakıyor, boş koltuklar var. Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında Eskişehirlilere kısa hat ambargosu mu uygulanıyor?” dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

es es

22 Kasım 2019 09:35
Bu YHT'ye en çok Eskişehir'den binilip iniliyor. Bu nedenle Ankara - Eskişehir olduğu gibi bağımsız Eskişehir - İstanbul treni olmalı.

eses

22 Kasım 2019 09:01
Şuan kontrol ettim gerçekten de Ankara-İstanbul arası çoğu seferde birçok boş yer var. Eskişehirde yaşayan Aktroller bu durumdan memnun sanırım nede olsa istanbula gitmek için önce Ankaraya gidiyor olmalılar.

Rıdvan

22 Kasım 2019 10:18
Konya Eskişehir hattindada aynı sıkıntı yaşanıyor. Ne zaman yolculuğa çıksam hicbi zaman bilet bulamam

yaşartalatcemoğlu

22 Kasım 2019 16:50
ben devamlı eskişehir istanbul YHT kullanıyorum çoğu zaman zor bile bulabiliyorum 15 gün evvelden olduğu halde ancak bulabiliyorum acil durumlarda ise dolu görünüyor istanbul ankara arası her zaman boş yer var ama niye 30 tl. fazla vereyim eskişehirli olarak treni yıllardır kullanıyoruz eskişehire özel istanbul tren seferleri olmasını istiyoruz.

Adem yüzük

22 Kasım 2019 11:43
Büyükerşenin attığı fark kaçtı hahahhaa

Ziya

23 Kasım 2019 06:51
Daha dün ne YHT yi ne Hastaneleri ne de devletin yaptırdığı yolları beğenmiyor; atıp tutuyordunuz! Üstelik heykecibaşının oyuncak trenine ve heykellerine övgüler yağdırıyordunuz! O halde binmeyin gitmeyin, şikayet etmeyin! nankörlük etmeye devam edin.

hee

22 Kasım 2019 09:26
daha düne kadar yüksek hızlı trene karşı olanlar benimsediler ki armut piş ağzıma düş formatına girdiler dur hele yağma yok biraz apuldayın arkası restorant ta içki yok edebiyatı