YETKİ BELGELİ TEK OKUL ESKİŞEHİR'DE

Son Güncelleme : 09 Haziran 2019 12:06
YETKİ BELGELİ TEK OKUL ESKİŞEHİR'DE

Eskişehir'de bulunan Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye'nin 12 okulu arasında tek 'tanınmış yetki belgeli okul' olarak biliniyor.

Ekipman donanımı

Lise'de; 24 derslikli eğitim öğretim binası, uçak bakım ve bilişim alanı, spor salonu ve 225 kişilik pansiyon bulunuyor. Okul atölyesinde ise iki adet T 41, ile birer adet U 17, T 33 ve F 104 uçağı yer alıyor. Öğrenciler derslerini atölyede yer alan uçak motorları üzerinde uygulamalı olarak görüyor. Mezun olan öğrenciler ise sivil ve askeri havacılık kurumlarında kısa sürede iş bulurken, yüksek öğretimlerini ise Milli Savunma Üniversitesi'nde tamamlıyor.

Yüksek istihdam


Okul Müdürü Sırrı Kabadayı, Türkiye'nin 12 okulu arasında tek 'tanınmış okul' yetki belgeli okul olduklarını belirtti. Mezun olan öğrencilerin kısa sürede sektörde iş bulduğunu ifade eden Kabadayı, "Biz şu anda okulumuzun sivil ve askeri havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanlara en iyi şekilde yetiştiriyoruz. Mezun olan öğrencilerimizin iş bulma oranı ve tabi ki üniversite yerleşme oranı oldukça yüksek. Mezunlarımızın yüzde 60'ı yüksek öğrenim görüyor." dedi.

paykasa bozdurma

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

09 Haziran 2019 11:11
Sırrı hocamızın emeklerini takdir ediyoruz

S.Sırrı KABADAYI

09 Haziran 2019 23:46
Okulumuz geçen yıl MEB tarafından yapılan değerlendirmede performansı en yüksek mesleki ve teknik Anadolu lisesi olmuştur.Her iki alanımıza LGS puanı ile alınan öğrenciler alanlarında Türkiye'de en yüksek puana sahip mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencileridir. Eğitim standartları,eğitim kalitesi, üniversiteye yerleşme, mezunların istihdamı vb. konularında MEB tarafından örnek gösterilen ve her bir aklıselim T.C vatandaşının gurur duyduğu okulumuzla ilgili her türlü bilgi belgeleriyle birlikte Okul Müdürlüğünden alınabilir.Eksik ve yanlış bilgiler ile kamuoyu yanıltılmamalı.

Bilal

08 Haziran 2019 17:33
bu okulda bilişim teknolojileri alanı olduğunu biliyor muydunuz şasırdınız demi evet bilgisayar bölümü var okulda ama okul yönetimi ucak bakım bölümüne ağırlık verdiği için bu bölümden haberiniz olmaması doğal

Gerçekler

08 Haziran 2019 16:13
Bu anlatılanlar tamamen gerçek dışı. Mezunlarının % kaçı nerede iş bulmuş ve nerede çalışıyorlar açıklasınlar. Hep reklam hep reklam. Bakın mezunlarının %60 yüksek öğrenim görüyor demiş. Aslında bu bir itiraf niteliğinde. Öğrenciler iş bulamayınca başka alanlarda üniversiteye gidiyorlar. geri kalan %40 da işsiz geziyor. Sırrı bey hep reklam peşinde her zaman olduğu gibi.....