YETERLİ DESTEK GÖREMİYORUZ

08 Ağustos 2017 14:43
YETERLİ DESTEK GÖREMİYORUZ

Eskişehirspor Başkanı Sinan Özeçoğlu, resmi siteden yaptığı açıklamada yeterli destek göremediklerini söyledi.

Özeçoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

" DEĞERLİ ESKİŞEHİRPOR SEVDALILARI,  ESKİŞEHİRSPOR’UN DEĞERLİ PAYDAŞLARI

     Bilindiği üzere 13.07.2017 tarihinde yapılan genel kurulda, tarafımıza görev verilir verilmez, zaman geçirmeksizin kollarımızı hemen sıvadık.  O günlerde kayyuma devredilmesi ve kapanması söz konusu olan Kulübümüz gerçekten çok zor durumdaydı. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı transferler için hemen düğmeye bastık. Kongreler dolayısıyla kaybedilmiş zamanı telafi etmek adına görevi alır almaz hızlı bir şekilde yeni sezon için takımımızı tekrar oluşturabilmek amacıyla elimizi taşın altına soktuk. Göreve geldiğimizde mevcut olan transfer yasağını kaldırmak yolunda gerekli finansal kaynakları sağlayarak, avukatlarımız aracılığı ile harekete geçtik. Fakat temaslar sonucunda, bize kongre öncesi hiç bir şekilde bilgisi verilmemiş olan iki dönem transfer yapamama cezası ile karşı karşıya kalmış olduğumuzu öğrendik. Hepimizin de bildiği üzere BUGÜN GELİNEN NOKTADA, TRANSFER YASAĞI TRANSFER CEZASINA DÖNÜŞMÜŞTÜR. İŞİN ÖZÜ, İLK SEÇİLDİĞİMİZ ANDAN İTİBAREN MALİ YÜKÜMLÜLÜKLER YERİNE GETİRİLSE DAHİ BU CEZANIN KALDIRILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR, CEZANIN GEREKLİLİKLERİNİ MUTLAKA UYGULAMAK ZORUNDAYIZ.

 

     Gelinen noktada, yönetim kurulumuzun puan silme cezasına karşılık tek başına başarabilecekleri elbette sınırlıdır.  Bu yükün altından kalkabilmemiz için;

  • Seçilmişlerin,
  • Yerel Yönetim yetkililerinin,
  • Ticaret Odamızın,
  • Sanayi Odamızın,
  • Ticaret Borsamızın,
  • Sendikalarımızın,
  • Sivil Toplum Kuruluşlarının (S.T.K.lar)

taşın altına ellerini koyarak bu sorunun çözümüne katkıda bulunmaları gerekmektedir.

 

     Ayrıca, kongreler sürecinde söz hakkı alarak Eskişehirspor’umuza destek vereceklerine ilişkin açıklamalarda bulunan eski kulüp başkanlarımız da dahil olmak herkesten verdikleri sözleri yerine getirmelerini beklemekteyiz.

     Bütün bunların yanı sıra, yine yukarıda yaptığımız açıklamalara benzer bir şekilde 31.Mart.2017 öncesi dayanışma katkı fonuna kulüp eski yönetimimiz tarafından yapılmayan ödemeler, daha önceden kendileri tarafından yapılandırılmasına rağmen ve buna karşılık ödenmeyen oyuncu borçları sebebiyle eksi onbeş ile eksi otuz puan arası değişen puan silme cezaları ile karşı karşıya bulunmaktayız.  UEFA kuralları gereği,  böyle durumlarda paraları ödeseniz dahi tek tek tüm bu oyunculardan mutabakat almak gibi bir zorunluluğumuz bulunmaktadır. Bu cezaları kaldırmak için kongre öncesi ilan edilen rakamların çok çok üzerinde olan miktarın ödenmesi bile tek başına yeterli olamamaktadır. Bu noktada maddi gücünüz dahi olsa tüm bu futbolcuları ve menajerleri ile avukatları ile tek tek temasa geçerek ikna etmeniz gerekmektedir. Kamuoyumuzun şunu bilmesini isteriz ki, Eskişehirspor’umuzu bu yükten kurtarmak için hukuk danışmanlarımızla tüm gücümüzle sabah akşam çalışmaktayız.

 

ŞEHRİMİZİN DİNAMİKLERİNDEN ALDIĞIMIZ SÖZLER DOĞRULTUSUNDA YETERLİ DESTEĞİ GÖREMİYORUZ!

     Önemli bir gerçek şudur ki; bizlere ve kamuoyuna ifade edilen rakamların çok çok üzerinde bir borç ile karşı karşıyayız. Elimizden geldiğince ilk günden itibaren yönetim kurulu olarak kendi ürettiğimiz kaynaklarla, mevcut oyuncularımızla ve yeni teknik ekibimizle anlaşarak gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz. Kucağımıza bırakılmış bir bomba ile ilk günkü kararlılığımız neyse aynı şekilde yürümeye devam ediyoruz. Yüzdürmeye çalıştığımız bu büyük geminin tekrar karaya oturmaması için şehrimizin büyüklerinin ve yola çıkışımızda ümit veren diğer dinamiklerin daha çok desteğine ihtiyacımız bulunmaktadır. Taraftarımız da eminiz ki bu “varoluş” senesinde gerek kombinelerini alarak, gerekse takımlarını destekleyerek ellerinden geleni yapacaklardır.

     Gelinen noktada, belki başka bir yönetim istifa etmeyi düşünebilirdi. Ama biz işin kolay olmayacağını bilerek göreve talip olduk. Bizler Eskişehirspor sevdamızı seçildiğimiz gün ifade etmiştik. Bugün yine buradan yineliyoruz. Gerçek Eskişehirspor’luluk böyle zor günlerde belli olur.

     Başta taraftarımızın, geçmiş dönemlere göre kıyasla oldukça uygun bir bedelle satışa çıkarılan, ama satış anlamında henüz istenen düzeye ulaşmayan kombine kartlarını alarak Eskişehirspor’a destek vermesini beklemekteyiz. Ayrıca, şehrimizden oldukça önemli boyutta gelir elde etmelerine karşılık diğer şehirlerdeki spor kulüplerine, loca satın alarak ve reklam vererek destek olan, ancak bugüne kadar Eskişehirspor’umuza ciddi bir destekte bulunmayan ALIŞVERİŞ MERKEZLERİMİZİ, BANKALARIMIZI, SANAYİ KURULUŞLARIMIZI, KÜÇÜK-BÜYÜK TİCARİ KURULUŞLARIMIZI kulübümüze gereken şekilde ve çeşitli yollarla destek olmaya davet ediyoruz.   

     İçinde bulunduğumuz sorunlu ortamı, verilecek desteklerle ve en az kayıpla atlatmamız durumunda göğsümüzü gere gere gezebileceğimiz günler çok yakında gelecektir. Buna tüm kalbimizle inanmaktayız. " 

 

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

26estd

08 Ağustos 2017 20:23
Herkes verdiği sözü yerine getirmeli..Destek sözü verenler veya vermeyenler icraata gelince bir kenara pısıp saklanarak bu işten sıyrılamazlar..Haydi büyük taraftar nerde kaldı o coşkumuz, kombineleri almak için daha ne bekliyoruz..O sevgi gösterileri yalanmıydı..Hep birlikte bu özverili insanlardan kurulu yönetime destek olmalı ve EsEsimize sahip çıkmalıyız....Biz bu zorlukların altından kalkabilecek büyük bir camiayız, yeterki birlik olalım!!!

MÜRSEL ARICI

08 Ağustos 2017 15:44
- başta büyükşehir belediyesi yardım etmiyorsa ve diğer belediyeler sahip çıkmıyorsa , toplantılara bile gelmiyorlarsa , taraftar nasıl sahip çıksın - YÖNETİME . ALLAH KOLAYLIK VERSİN .

ERTUĞRUL ERDİR

10 Ağustos 2017 14:18
Stadın doğu ve batı kısmına bir futbol topundan oluşan paslanmaz kromdan olan iki abide yapalım. Bu abidelerin üzerine en az 1000 tl veren yani Eskişehir spora gönül verenlerin verdikleri para miktarlara göre gruplandırarak isimlerini yine paslanmaz kromdan yazalım. Böylece isimlerini ölümsüzleştirelim. El birliği ile bu zor günleri geçelim. Ama sonrasında mutlaka Anonim şirket kurarak kulübü profesyonel yönetelim. İşin en kısa yolu bu.. Şu anki yönetime de güvenelim. Sevgili Sakarya Gazetesi yönetimi; Basın olarak yıllardır Eskişehirspor dan bir şekilde faydalandınız ve tabii ki emek de verdiniz. Sizlerde öncülük edin. Eskişehir 'in markası Eskişehirspor dur. Tüm sanayiciler, Esnaflar, kişiler ve irili ufaklı resmi-sivil diğer kuruluşlar ile belediyeler şimdi bu oluşuma destek versinler. Abidelere isimlerini yazdırsınlar böylece olaya tarih şahit olsun. Elini taşın altına koymayan tarih nezlinde utansın. böyle bir oluşum bir kere olur. gelin birlik olalım. saygılarımla...

rahmi

10 Ağustos 2017 13:23
koskoca OSB den ve ETO erbaplarından destek gelmiyorsa yazıklar olsun .....

Metin

09 Ağustos 2017 12:56
Gitsinler askerî ücrete top oynasınlar aldık ları maaş paha bicilemiyor ondan sonra futbola yardım parası topluyorlar vermeyin parayı aldık ları araba antika geri dönüp futbol batıyor diyorlar devlet yardım etsin diyorlar destek vermiyo diyorlar futbol parayı yerken iyi bunlar gerçek kimse inkar etmesin

Metin

09 Ağustos 2017 10:13
Futbolda milyarları yerken futbolcular futbol özel sektör hükümet niye yardım etsin fatih kerimin maaşına paha bicilemiyor hepsini araştırsan milyarlık villa çıkar

AD

09 Ağustos 2017 05:23
Hic ugrasmayin gelecek sezonun takimini kurun.2. Ligden geri oturmus guclu bir takimla geri donelim

Ziya

09 Ağustos 2017 03:05
Be hemşerim hiç başka derdin mi yok.? Gerçekten iyi niyetlisin buna hiç şüphem yok ama bu futbol denilen işin ne mantığı var ne de adaleti. 20-30 yaşlarında kopillerin ayaklarına milyonlar sermek bana hiç uymaz! Kusura kalma.

Metin

09 Ağustos 2017 10:07
Futbolcu 3 milyar evro maaş alırsa ben niye geleyim maça

sinan

08 Ağustos 2017 22:31
yönetimden istifalar yavaş yavaş gelmeye başlar

PAR ES

08 Ağustos 2017 23:34
Halil başkanı gönderen Nabi avcı ve karacan yardım etsin .futbol takımını yönetmek basketbol takımını yönetmeye benzemez gaza geldin başkan bir antrenör bile bulamadın takım lige hazır değil Halil başkanın adı yeter şu an görevde olsaydı boffin ve Çörekçi gitmezdi antrenör aramazdi ayağına gelirlerdi .adam gibi adamdı Halil başkanım çok ararsınız çok
ZEHİR SANTRALİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ
ZEHİR SANTRALİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemin ilk grup toplantısı sonrasında Eskişehirli kadınları makamında ağırladı. Termik santralin gündeme geldiği ziyarette konuşan Kılıçdaroğlu, “Bu zehir santralini yaptırmayacağız” dedi.
KOBİ'LERE MÜJDE
KOBİ'LERE MÜJDE
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu yakın zamanda KOBİ Bölgesindeki firmaların enerji kapasitelerinin artışı yönündeki talepleri göz önünde bulundurarak büyük bir yatırıma imza attı.
İLÇELERE İNCELEME ZİYARETİ
İLÇELERE İNCELEME ZİYARETİ
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge İlçelerdeki Sağlık Kuruluşlarında inceleme yaptı.
SÖZLER ANLAMSIZ KALIYOR
SÖZLER ANLAMSIZ KALIYOR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Çorlu’daki tren kazasında 2 kızını ve 2 torununu kaybeden Remzi Güvenç’i ziyaret etti. Karacan “Sözlerin anlamsız kaldığı noktadayız” dedi.
YOLLAR BAKIMDA
YOLLAR BAKIMDA
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, merkez ve kırsal bölgelerde bulunan cadde ve bulvarlarda asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor.
GIDA SEKTÖRÜNE EĞİTİM MÜJDESİ
GIDA SEKTÖRÜNE EĞİTİM MÜJDESİ
Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen gıda sektöründe çalışanlara ve işyeri sahiplerine mesleki eğitim ve belge vereceklerini belirtti.
KARDEŞ DESTEĞİ
KARDEŞ DESTEĞİ
Mihalgazi Belediyesinin kardeş belediyesi İstanbul Ümraniye Belediyesince Mihalgazi ilçe merkezinde bulunan İstanbul ve Atatürk caddelerinde yenileme çalışmalarına başlandı.
BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ
BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ
Vali Özdemir Çakacak, Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Ender Kelleci ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
KIBRIS'TA FACİA: ÖLÜ VE KAYIPLAR VAR
KIBRIS'TA FACİA: ÖLÜ VE KAYIPLAR VAR
KKTC Yeni Erenköy sahiline 16 mil uzaklıkta bir mülteci gemisi battı. İlk belirlemelere göre 16 mültecinin cansız bedenin ulaşıldı.

EN SON HABERLER