YEŞİLAY HAFTASI BAŞLIYOR

Son Güncelleme : 28 Şubat 2017 12:02

Yeşilay Eskişehir Şubesi, 1-7 Mart arasında kutlanan Yeşilay Haftasını dolu dolu etkinliklerle geçirecek

.
Yeşilay Eskişehir Şubesi, 1-7 Mart arasında kutlanan Yeşilay Haftasını “Bir söz ile başlar her şey. Yeşilay Haftası'nda sağlık bir yaşam için sen de söz ver" sloganıyla gerçekleştirecek. Eskişehir'de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla spordan sanata kadar çeşitli etkinlikler yapılacak. Yeşilay Eskişehir Şubesi’nin 1 Mart çarşamba günü saat 11.00'de Neo Plus Outlet AVM'de açacağı karikatür sergisi etkinliği ile başlayacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere, konferanslara kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.
Yeşilay Haftası etkinlikleri ile ilgili açıklama yapan Yeşilay Eskişehir Şube Başkanı Sıtkı Karaca, “Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası'nda, ‘Yeşilay Dayanışma Haftası’ diyerek çalışma yapacağız. İlimizdeki Yeşilay gönüllülerimizle Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, etkinlik ve seminerlerimizle bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulunacağız. Bu konuda desteklerini esirgemeyen belediyelerimiz ve resmi kurumlarımıza teşekkür ederiz” dedi.
Düzenlenecek diğer etkinlikler hakkında bilgi veren Karaca, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“1 Mart günü açacağımız karikatür sergisinin yanı sıra, aynı gün spor etkinliği olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte Türk Dünyası Başkenti Dede Korkut Parkı'nda ‘Sağlıklı Yaşam Koşusu’ planladık. Kanatlı AVM'de ‘Kum Boyama’ ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediğimiz Sağlık Yürüyüşü etkinliği ile çocuklarımızda farkındalık uyandırmayı amaçladık. Espark AVM'den başlayacak Bisiklet Turu, Hamamyolu'nda gerçekleştireceğimiz Sağlık Yürüyüşü ve Çarşı Camii yanında Yeşilay standı açarak tüm halk kesiminde farkındalık amaçladık. Ayrıca felaket günlerimizin ışığı olan Kızılay Kan Merkezine kan bağışında bulunarak bir başka farkındalık çabası göstermek istiyoruz.”
Yeşilay Haftası’nın kapanış etkinliğinde ise Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Klinik Psikolog Mehmet Dinç, 7 Mart 2016 Salı günü saat 19.30'da Tepebaşı Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde ‘İnternet Bağımlılığı ve Ailem’ konferansı verecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor. 
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı.