YEŞİLAY HAFTASI BAŞLIYOR

Son Güncelleme : 28 Şubat 2017 12:02

Yeşilay Eskişehir Şubesi, 1-7 Mart arasında kutlanan Yeşilay Haftasını dolu dolu etkinliklerle geçirecek

.
Yeşilay Eskişehir Şubesi, 1-7 Mart arasında kutlanan Yeşilay Haftasını “Bir söz ile başlar her şey. Yeşilay Haftası'nda sağlık bir yaşam için sen de söz ver" sloganıyla gerçekleştirecek. Eskişehir'de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla spordan sanata kadar çeşitli etkinlikler yapılacak. Yeşilay Eskişehir Şubesi’nin 1 Mart çarşamba günü saat 11.00'de Neo Plus Outlet AVM'de açacağı karikatür sergisi etkinliği ile başlayacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere, konferanslara kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.
Yeşilay Haftası etkinlikleri ile ilgili açıklama yapan Yeşilay Eskişehir Şube Başkanı Sıtkı Karaca, “Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası'nda, ‘Yeşilay Dayanışma Haftası’ diyerek çalışma yapacağız. İlimizdeki Yeşilay gönüllülerimizle Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, etkinlik ve seminerlerimizle bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulunacağız. Bu konuda desteklerini esirgemeyen belediyelerimiz ve resmi kurumlarımıza teşekkür ederiz” dedi.
Düzenlenecek diğer etkinlikler hakkında bilgi veren Karaca, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“1 Mart günü açacağımız karikatür sergisinin yanı sıra, aynı gün spor etkinliği olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte Türk Dünyası Başkenti Dede Korkut Parkı'nda ‘Sağlıklı Yaşam Koşusu’ planladık. Kanatlı AVM'de ‘Kum Boyama’ ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediğimiz Sağlık Yürüyüşü etkinliği ile çocuklarımızda farkındalık uyandırmayı amaçladık. Espark AVM'den başlayacak Bisiklet Turu, Hamamyolu'nda gerçekleştireceğimiz Sağlık Yürüyüşü ve Çarşı Camii yanında Yeşilay standı açarak tüm halk kesiminde farkındalık amaçladık. Ayrıca felaket günlerimizin ışığı olan Kızılay Kan Merkezine kan bağışında bulunarak bir başka farkındalık çabası göstermek istiyoruz.”
Yeşilay Haftası’nın kapanış etkinliğinde ise Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Klinik Psikolog Mehmet Dinç, 7 Mart 2016 Salı günü saat 19.30'da Tepebaşı Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde ‘İnternet Bağımlılığı ve Ailem’ konferansı verecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.