YERLİ OTOMOBİL ZİRVESİ

29 Aralık 2017 13:47
YERLİ OTOMOBİL ZİRVESİ

Eskişehir Yerli Otomobil Platformu EYOP, ikinci kez bir araya geldi.

Türkiye ve dünyadaki otomotiv sektörünün değerlendirildiği toplantıya Orta Doğu Teknik Üniversitesinden gelen öğretim görevlileri de katılarak sunuş gerçekleştirdiler. Toplantı hakkında bilgi veren Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, EYOP'un Eskişehir'de bir heyecan oluşturduğunu belirtti.
Nasıl başarırız
Toplantıda Türkiye'nin yerli otomobilinin nasıl bir yapıda hayata geçirileceğinin sorgulandığını ifade eden Küpeli, "ODTÜ'den gelen hocalarımızla konuyu detaylarıyla değerlendirme imkânımız oldu. Bugün dünyada otomotiv üretiminde 16. sıradayız. Daha üst basamaklara nasıl çıkarız, rakiplerimize göre nasıl inovatif bir şeyler yaparız, daha önemlisi bunu Eskişehir'de nasıl başarırız gibi konuları değerlendirdik" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Turgut

30 Aralık 2017 05:00
Eger gercekten teknoliji gelistirmek ve katma degeri olan urunler uretmek istiyorsak, daha gercekci planlar yapmaliyiz. Araba isi sadece reklam. Cok fazla yapilacak urun var. Ornegin bunlardan bir tanesi ruzigar turbini gelistirilmesi. Yeni bir teknoloji, market hala acik ve cok ciddi piyasa payi var, milyar dolarlar degerinde, Ayrica ruzgar turbini satisindan sonra belli araliklarlar bakim ve yeni parca ihtiyaci da cok ciddi katki saglar. Ayrica memleketin konumundan dolayi bunlarin disariya ihracida avantaj. Son 10 icerisinde enerji bakanliginin "Milli Ruzgar Turbini" projesi vardi. Sanirim iyi yonetilemedigi ve ortaya bir sey cikarilamadigi icin sessiz sedasiz proje kapatildi.