Yeni Yıl konseri büyüledi

16 Aralık 2017 10:07
Yeni Yıl konseri büyüledi

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen "Yeni Yıl Konseri" Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (AKM) Opera ve Bale Salonu’nda gerçekleştirildi.


Konsere, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Özcan, Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Prof. Dr. Aydın Aybar, Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı katıldı. Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın Şef Murat Sümer yönetiminde, solistler ‘’Duo Blanc et Noir’’ Selin Şekeranber Uluğbay (Piyano) ve Yudum Çetiner (Piyano) ile birlikte yer aldıkları konser, dinleyicilerin yoğun katılımıyla tamamlandı.
Konserin ilk bölümünde C. Saint-Saens’ın ‘’Samson and Delilah -Bacchanale’’, F. Poulenc ‘’2 Piyano için Konçerto’’; ikinci bölümünde ise A. Dvorak ‘’Slovak Dansları Op.46 No:8 ve Op.72 No:2’’, G. Svırıdov ‘’Kar Fırtınası - Vals’’, D. Şostakoviç ‘’Caz Suiti - Vals 2’’, J. Offenbach ‘’Can-Can’’, D. Ellington ‘’Caravan’’, Z. Abreau ‘’Tico-Tico no Fubâ’’ eserleri seslendirildi.
Duo Blanc et Noir hakkında
Piyanist, Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner’in 1997’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi´nde başlayan müzikal serüveni 2008 yılından beri devam ediyor. Geleneksel Türk müziğini ve klasik batı müziğini harmanlayan renkli ve orijinal bir müzikal anlayışıyla repertuarına yeni soluk katmayı başaran sanatçılar, Türkiye’de iki piyano yüksek lisans çalışmasını yapan tek ikili olma özelliğini taşıyor. Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner bu dalda Stuttgart Devlet Konservatuarı ‘’Duo Piyano’’ bölümünden mezun oldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.