Yeni Yıl konseri büyüledi

16 Aralık 2017 10:07
Yeni Yıl konseri büyüledi

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen "Yeni Yıl Konseri" Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (AKM) Opera ve Bale Salonu’nda gerçekleştirildi.


Konsere, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Özcan, Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Prof. Dr. Aydın Aybar, Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı katıldı. Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası’nın Şef Murat Sümer yönetiminde, solistler ‘’Duo Blanc et Noir’’ Selin Şekeranber Uluğbay (Piyano) ve Yudum Çetiner (Piyano) ile birlikte yer aldıkları konser, dinleyicilerin yoğun katılımıyla tamamlandı.
Konserin ilk bölümünde C. Saint-Saens’ın ‘’Samson and Delilah -Bacchanale’’, F. Poulenc ‘’2 Piyano için Konçerto’’; ikinci bölümünde ise A. Dvorak ‘’Slovak Dansları Op.46 No:8 ve Op.72 No:2’’, G. Svırıdov ‘’Kar Fırtınası - Vals’’, D. Şostakoviç ‘’Caz Suiti - Vals 2’’, J. Offenbach ‘’Can-Can’’, D. Ellington ‘’Caravan’’, Z. Abreau ‘’Tico-Tico no Fubâ’’ eserleri seslendirildi.
Duo Blanc et Noir hakkında
Piyanist, Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner’in 1997’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi´nde başlayan müzikal serüveni 2008 yılından beri devam ediyor. Geleneksel Türk müziğini ve klasik batı müziğini harmanlayan renkli ve orijinal bir müzikal anlayışıyla repertuarına yeni soluk katmayı başaran sanatçılar, Türkiye’de iki piyano yüksek lisans çalışmasını yapan tek ikili olma özelliğini taşıyor. Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner bu dalda Stuttgart Devlet Konservatuarı ‘’Duo Piyano’’ bölümünden mezun oldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
Ünlü oyuncu Begüm Kütük, bir etkinlik kapsamında geldiği Eskişehir'e hayran kaldı.