YENİ SINAV SİSTEMİ SORUNLARA YOL AÇAR

13 Ekim 2017 16:31
YENİ SINAV SİSTEMİ SORUNLARA YOL AÇAR

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan, yeni üniversite sınav sistemi hakkında konuştu. Alkan yeni sistemin sorunlara yol açacağını söyledi.

Yeni Yükseköğretim Sınavının gençler üzerindeki baskıyı arttıracağını belirten Alkan, köklü çözümlere gidilmeden kalıcı çözümler üretilebileceğini kaydetti. Alkan, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi böylesine yakından ilgilendiren bir konuda alelacele yaşama geçirilen, 'Ben yaptım oldu' denilen değişikliklerin daha büyük sorunlara yol açtığını hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Eleştiri ve öneriler

Yeni yapılacak sistemin uzlaşı ile gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizen Alkan, “Bu nedenle talebimiz, yeni sisteme geçişin ertelenmesi ve yapılacak değişikliklerin geniş bir uzlaşıyla oluşması için farklı görüş, eleştiri ve önerilerin değerlendirilmesiyle, bu sürecin açıklıkla yönetilmesiyle planlanmasıdır” diye konuştu.Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Garip

14 Ekim 2017 12:00
Öğretmenler, sokaktaki insanın konuştuğu gibi konuşmazlar. Sorunun kaynaklarını açıklayıp düzeltilmesi için somut öneriler ortaya koyarlar. Bizler öğretmenleri aydın insanlar olarak bilmek isteriz.

Orhan

14 Ekim 2017 15:33
Yeni sisteme göre sadece Türkçe ve matematik çalışan istediği yere gider.Ötekilere çalışmanın anlamı yok.Nasıl olsa soru çıkmıyor.

Ragıp

14 Ekim 2017 15:31
Sistem belli ki acelece hazırlanmış. Ortaöğretim Müfredatıyla çelişen tarafları çok.Bu sisteme göre pek çok ders luzümsuz hale getirilmiş.Bir günde iki önemli sınav da sıkıntılı.

Kadri

14 Ekim 2017 08:35
Sendikaların esas görüş bildirmeleri gereken konu..Öteki sendikaların görüşleri yok mu..Hiç sesleri çıkmıyor.

ali akin

14 Ekim 2017 00:54
aydan adam getirelim acaba memnun olunurmu...?
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı. 
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi.