YENİ SINAV SİSTEMİ SORUNLARA YOL AÇAR

13 Ekim 2017 16:31
YENİ SINAV SİSTEMİ SORUNLARA YOL AÇAR

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan, yeni üniversite sınav sistemi hakkında konuştu. Alkan yeni sistemin sorunlara yol açacağını söyledi.

Yeni Yükseköğretim Sınavının gençler üzerindeki baskıyı arttıracağını belirten Alkan, köklü çözümlere gidilmeden kalıcı çözümler üretilebileceğini kaydetti. Alkan, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi böylesine yakından ilgilendiren bir konuda alelacele yaşama geçirilen, 'Ben yaptım oldu' denilen değişikliklerin daha büyük sorunlara yol açtığını hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Eleştiri ve öneriler

Yeni yapılacak sistemin uzlaşı ile gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizen Alkan, “Bu nedenle talebimiz, yeni sisteme geçişin ertelenmesi ve yapılacak değişikliklerin geniş bir uzlaşıyla oluşması için farklı görüş, eleştiri ve önerilerin değerlendirilmesiyle, bu sürecin açıklıkla yönetilmesiyle planlanmasıdır” diye konuştu.Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Garip

14 Ekim 2017 12:00
Öğretmenler, sokaktaki insanın konuştuğu gibi konuşmazlar. Sorunun kaynaklarını açıklayıp düzeltilmesi için somut öneriler ortaya koyarlar. Bizler öğretmenleri aydın insanlar olarak bilmek isteriz.

Orhan

14 Ekim 2017 15:33
Yeni sisteme göre sadece Türkçe ve matematik çalışan istediği yere gider.Ötekilere çalışmanın anlamı yok.Nasıl olsa soru çıkmıyor.

Ragıp

14 Ekim 2017 15:31
Sistem belli ki acelece hazırlanmış. Ortaöğretim Müfredatıyla çelişen tarafları çok.Bu sisteme göre pek çok ders luzümsuz hale getirilmiş.Bir günde iki önemli sınav da sıkıntılı.

Kadri

14 Ekim 2017 08:35
Sendikaların esas görüş bildirmeleri gereken konu..Öteki sendikaların görüşleri yok mu..Hiç sesleri çıkmıyor.

ali akin

14 Ekim 2017 00:54
aydan adam getirelim acaba memnun olunurmu...?
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.