YENİ HEDEFLERİ HER AN DUYABİLİRSİNİZ

Son Güncelleme : 02 Nisan 2018 15:04
YENİ HEDEFLERİ HER AN DUYABİLİRSİNİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Askerimizin hepsi maşallah dimdik ve en ufak bir soru işareti yok ve yeni yeni hedeflere ilerlemenin hazırlığı içindeler. Ve yeni hedefleri de sürekli olarak her an duyabilirsiniz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir'de Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, İstanbul'da yapımı tamamlanan 80 okul ve 59 okul spor salonunun açılış törenine katıldı. 

"3 bin 872 terörist etkisiz hale getirildi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünün Türkiyesi için sorunun, sınırları içinde adeta "fink atan" terör örgütlerinin bir türlü önüne geçilemeyen eylemleri olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"İşte buraya gelirken son rakamı aldım. Hamdolsun Afrin'de son rakam 3 bin 872 terörist etkisiz hale getirildi. Akşam Afrin'deydik, en üst noktadaydı, sınırdaydık. Sanatçılarımız, sporcularımız, yazarlarımız, gazetecilerimiz, askerlerimizle orada iç içe olduk. Onlarla protokolü falan hepsini bir kenara koyup hasbihalde bulunduk. Oraya da bir gece ansızın gelebiliriz dedik, öyle gittik. Davulla, zurnayla gitmedik. Orada askerimizle güzel bir buluşmamız oldu. Hepsi maşallah dimdik. En ufak bir soru işareti yok ve yeni yeni hedeflere ilerlemenin hazırlığı içindeler. Yeni hedefleri de sürekli olarak her an duyabilirsiniz. Bugün artık Türkiye terör örgütlerini, sınırlarındaki inlerinde bulup tepesine biniyor. Gabar'da, Cudi'de, Cilo'da, Tendürek'te, Besler Deresi'nde inlerine giriyor. Onlar kaçıyor, biz kovalıyoruz. Ne oldu? Suriye'ye, Afrin'e, Sincar'a kaçtılar. Dedik ki, Bağdat yönetimine özellikle söyledik. Eğer siz halledecekseniz halledin, yoksa biz gelip Sincar'da PKK'yı hallederiz. Bütün bunlar için kimseden icazet beklemiyor, kimsenin de gözüne bakmıyoruz." Erdoğan, dünün Türkiyesi için sorunun, kendi kararlarını kendi verebilme, kendi iradesini özgürce ortaya koyabilme imkanı bulamaması olduğunu belirterek, diğer sınamaların yanı sıra özellikle 15 Temmuz darbe girişiminde milletin gösterdiği feraset ve cesaretin, istiklale ve istikbale güvenle bakabilmeyi sağladığını kaydetti.

"Hayali olmayanın istikbali olamaz"

Gençlere dünün ve bugünün Türkiyesini, işte bu farkla devredeceklerini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Gençler unutmayın, hayali olmayanın istikbali olamaz. Eğer biz kendi hayallerimizi kurmaz ve onun peşinden gitmezsek ancak başkalarının hayallerine dolgu malzemesi oluruz. Çocuklarımızdan ve gençlerimizden kendilerinin, ailelerinin, milletlerinin, ülkelerinin, devletlerinin geleceğine dair hayaller kurmasını istiyoruz. Bugün kurduğumuz hayaller, yarın gençler bunu özellikle size söylüyorum, biz o günü göremeyeceğiz, 2053 ve 2071 vizyonlarının ruhunu sizler teşkil edeceksiniz. Sultan Alparslan'ın hayali Anadolu'yu ecdadın ebedi yurdu haline getirmekti. Osman Gazi'nin rüyası Söğüt'ten yükselecek bir ulu çınarın tüm bölgeyi, tüm dünyayı dalları altında toplamasıydı. Fatih Sultan Mehmet Han'ın rüyası, dünyanın göz bebeği İstanbul'u fethederek, devletinin başkenti yapmaktı. Gazi Mustafa Kemal'in hayali, yeryüzünden silinmeye çalışılan bir milleti ve ülkeyi Anadolu bozkırlarında yükselen taze bir fidan haline dönüştürmekti. Bizim hayalimiz, ülkemizi, demokrasi ve ekonomide dünyanın en ileri 10 ülkesinden biri haline getirmektir. Sizlerden beklentimiz ise 2053 ve 2071 vizyonlarınızı önce şekillendirmeniz sonra da tüm unsurlarıyla bunları hayata geçirmenizdir. Rabbim yar ve yardımcınız olsun."

Okulların ve spor salonlarının hayırlı olmasını isteyen Erdoğan, "Gençler, bodrum katlarında beden eğitimi dersi yaptık. Şimdi siz bu muhteşem spor salonlarında inşallah beden eğitimi derslerinizi yapacak ve rekabete gireceksiniz." dedi.

Erdoğan, katılımcılar arasındaki bir kadının okul çevrelerinde uyuşturucu satışından rahatsız olduğu şeklindeki sözleri üzerine "Her türlü tedbiri alıyoruz. İçişleri Bakanlığımız olarak tüm emniyet teşkilatımızla okullarımıza gönderdiğimiz tebliğlerle yeni çıkarmakta olduğumuz yasayla bunları adam öldürmekten daha fazla ceza alacak duruma getiriyoruz. Bugün, yarın yasa Meclis'e gelecek." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca salondaki bazı kişilerin de "Hainler için yaşasın cehennem", "tulum giysinler" demesi üzerine, "Nedense bazıları tulum giyme olayına farklı bakıyor burada tulum giysin diyenler var. Bir oylama burada demokratik olarak yapmak lazım." diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

osman torunu

09 Nisan 2018 23:58
bizim süleymanda macaristana kadar gitmişti.Maps tan baktım da 1360 km.yürüyerek 5 ayda, at ile 1 ayda gidiliyor.macaristana gidildi de kafiri yolundan mı çevirebildik. tam tersine macaristanı, avusturyayı kendimize ilalebet düşman ettik.