YENİ HAFTAYLA KAR GELİYOR

04 Ocak 2020 11:11
YENİ HAFTAYLA KAR GELİYOR

Yeni haftayla birlikte Eskişehir'in yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Yağışlar yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden Alınan Bilgilere Göre; Yeni Haftayla Birlikte Bölgemizin Yeni Bir Yağışlı Sistemin Etkisine Girmesi Bekleniyor. 

Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde, "Bölgemizin, 05 Ocak 2020 Pazar gününden itibaren Güney Ege üzerinde oluşacak derin alçak basınç merkezi ile birlikte yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin edilmektedir. Pazar günü akşam saatlerinden itibaren Bursa genelinde başlayacak yağışların, Pazartesi ve Salı günleri Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Kütahya genelinde etkili olması beklenmektedir. Yağışların Bursa'nın kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde ise karla karışlık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 6 Ocak Pazartesi ve 7 Ocak Salı günleri beklenen yağışların; Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın; Pazartesi ve Salı günleri Bursa genelinde kuzey ve doğu yönlerden (poyraz) kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde (75-100 km/saat) esmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta başı Pazartesi ve Salı günleri beklenen kuvvetli fırtına, kuvvetli yağışlar için hafta sonunda Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüz tarafından yayınlanacak tahmin ve uyarıların takip edilerek oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama