Yeni Gülen kanıtı Viber'den çıktı: Abi bozun namazı

23 Haziran 2018 09:25
Yeni Gülen kanıtı Viber'den çıktı: Abi bozun namazı

Darbe girişimi sabahı Akıncı Üssü’nün yakınlarında yakalanan sivil imamlardan Hakan Çiçek’in 15 Temmuz gecesi Gülen ile görüşmek istediğini ortaya koyan mesajlar olduğu iddia edildi. İddiaya göre Çiçek, 'Abi bozun namazı' diyerek FETÖ lideri ile görüşmek istemiş.

ARAZİDE BULUNDU
15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’nün sivil imamları olduğu belirtilen Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş, Akıncı Hava Üssü’nün yakınlarındaki arazide yakalanmıştı. Şüphelilerin yakalandığı arazide çok sayıda telefon ve dijital materyallere ulaşılmıştı. 

Sivil imamların Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması sürerken incelemesi tamamlanan dijital materyallere ilişkin ilk rapor, 18 Haziran 2018 tarihinde tamamlanarak dava dosyasına ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine ilişkin devam eden soruşturmasına gönderildi. 354392063507746 IMEİ numaralı telefonun sivil imamlardan Kemal Batmaz’a, 355688079760651 IMEİ No’lu telefonun da Hakan Çiçek’e ait olduğu tespit edildi. 

İKİ TELEFON DA İMAMLARIN 
Batmaz’a ait telefonda Apple ID adresi olarak kemalbatmaz @icloud.com adresinin yazılı olduğu, takılı SIM kartın ise FETÖ ile bağlantısı nedeniyle kapatılan Kaynak Holding bünyesinde faaliyet yürüten Matris İnş. AŞ isimli şirket adına kayıtlı olduğu belirtildi. Raporda Çiçek’in Apple kimliği incelendiğinde suneyes34@gmail.com adresine kayıtlı olduğunun anlaşıldığı belirtildi. TEM Şube ve Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanıp Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan raporda çarpıcı yazışmalara yer verildi. 

GÜLEN’İ İSTEDİ 
Raporda, Çiçek’in telefonundaki Viber programı üzerinden 15 Temmuz gecesi FETÖ liderinin yanındaki Esat Türkyolu ile haberleştiğinin tespit edildiği iddia edildi. Çiçek, saat 20:49:28’de darbe girişiminin başladığı saatlerde, Eczacı Abdi olarak kayıtlı olan ve Gülen’in günlük işlerini yürütmekle görevli Esat Türkyolu’na “Abim çok acil teli ver kendine” mesajı göndererek, telefonla görüşmek istediği belirlendi. Esat Türkyolu’nun 21:00:49’da “Buradayım” yanıtı verdiği anlatıldı. 

BÜYÜK YEMİN ETTİNİZ Mİ
Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine katılan sanıkların yargılandığı davanın iddianamesinde sivil imamların 21 - 24 Haziran tarihinde ABD’de darbe girişimine ilişkin toplantı yaparak, uygulamaya geçmek için karar aldıkları iddia edilmişti. Türkyolu’nun “Bu sorunun ikinci adımı yok siz birkaç gün içinde büyük bir yemin ettiniz mi” diye sorduğu, Çiçek’in de “Bitince ara bi merak ettim ne dedi ki böyle düşündürdü” diye karşılık verdiği iddia ediliyor. Bunun üzerine Türkyolu, Çiçek’e Şura suresinin 227. ayetinin “Ancak iman edip yararlı işler yapanlar Allah’ı çok zikredip anarlar ve zulme maruz kaldıktan sonra haklarını savunanlar müstesna, zalimler de nasıl bir inkılap ile devrileceklerini öğrenir” mealini fotoğraf olarak gönderiyor. 

Esat Türkyolu’nun Hakan Çiçek’e “Fetullah Gülen’in değişik bir inkılapla değişik bir inkılaba uğrayacaklarını öğrenecekler dediğini” söylediği iddiasına da yer verildi. 

ERDOĞAN’IN KALDIĞI OTEL 
Raporda, 358023072846108 IMEİ No’lu bir telefon daha olduğu ancak kullanıcısının tespit edilemediği belirtildi. İncelemede telefondan 15 Temmuz günü saat 17:26’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o gün kaldığı Grand Yazıcı Otel’in web sitesine bakılarak araştırma yapıldığı kaydedildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ZEHİR SANTRALİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ
ZEHİR SANTRALİNİ YAPTIRMAYACAĞIZ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemin ilk grup toplantısı sonrasında Eskişehirli kadınları makamında ağırladı. Termik santralin gündeme geldiği ziyarette konuşan Kılıçdaroğlu, “Bu zehir santralini yaptırmayacağız” dedi.
KOBİ'LERE MÜJDE
KOBİ'LERE MÜJDE
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu yakın zamanda KOBİ Bölgesindeki firmaların enerji kapasitelerinin artışı yönündeki talepleri göz önünde bulundurarak büyük bir yatırıma imza attı.
İLÇELERE İNCELEME ZİYARETİ
İLÇELERE İNCELEME ZİYARETİ
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge İlçelerdeki Sağlık Kuruluşlarında inceleme yaptı.
SÖZLER ANLAMSIZ KALIYOR
SÖZLER ANLAMSIZ KALIYOR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Çorlu’daki tren kazasında 2 kızını ve 2 torununu kaybeden Remzi Güvenç’i ziyaret etti. Karacan “Sözlerin anlamsız kaldığı noktadayız” dedi.
YOLLAR BAKIMDA
YOLLAR BAKIMDA
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, merkez ve kırsal bölgelerde bulunan cadde ve bulvarlarda asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor.
GIDA SEKTÖRÜNE EĞİTİM MÜJDESİ
GIDA SEKTÖRÜNE EĞİTİM MÜJDESİ
Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen gıda sektöründe çalışanlara ve işyeri sahiplerine mesleki eğitim ve belge vereceklerini belirtti.
KARDEŞ DESTEĞİ
KARDEŞ DESTEĞİ
Mihalgazi Belediyesinin kardeş belediyesi İstanbul Ümraniye Belediyesince Mihalgazi ilçe merkezinde bulunan İstanbul ve Atatürk caddelerinde yenileme çalışmalarına başlandı.
BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ
BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ
Vali Özdemir Çakacak, Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Ender Kelleci ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
KIBRIS'TA FACİA: ÖLÜ VE KAYIPLAR VAR
KIBRIS'TA FACİA: ÖLÜ VE KAYIPLAR VAR
KKTC Yeni Erenköy sahiline 16 mil uzaklıkta bir mülteci gemisi battı. İlk belirlemelere göre 16 mültecinin cansız bedenin ulaşıldı.

EN SON HABERLER