YAŞLI KADINA YARDIM ELİ

05 Şubat 2017 18:30
YAŞLI KADINA  YARDIM ELİ

77 yaşındaki Muazzez Taş isimli yaşlı kadına yardım eli uzandı. MUSAB ekibi, yaşlı kadını neredeyse çöp eve dönmüş ikametinden alarak hastaneye yatırdı ve tedavi altına aldı. Tedavisi tamamlanan kadın Halis Toprak Huzurevi'ne yerleştirildi.

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Muhtaçlara Sağlık Hizmeti Birimi (MUSAB) İl Koordinatörü Abdil Ateş , Sağlık Memuru Ö.Gazi Yürük, Hemşire Şükriye Sezer ve Mustafa Kızılkılıç’tan oluşan ekip, yaşlı kadının evine giderek ihtiyaç tespiti yaptı.

Öncelikle hemen hastaneye nakli yapılan Taş’ın banyosu yaptırıldı kıyafet temin edildi. Bu arada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile temasa geçilerek kalıcı yaşam merkezine yerleştirilmesi için başvuru yapıldı. Yaşlı kadın daha sonra Halis Toprak Huzurevi’ne nakledilerek huzura kavuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cevdet

06 Şubat 2017 07:57
Allah sizden razı olsun bu yaptığınız çok güzel.. Rabbim yokluğunuzu vermesin

Cem

05 Şubat 2017 20:50
İlgilenen lerden Allah razı olsun
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.